reklamı kapat

POPÜLER

joker

Joker filminin en önemli DC başarısı

Joker filminin 1 milyar dolar gişe hasılatıyla önemli bir kilometre taşını geride bıraktığını biliyoruz. Fakat filmin DC dünyası içinde asıl dikkat çekici başarısı geçtiğimiz günlerde yaşandı.

Bildiğiniz gibi Joker’in macerası çok heyecanlı başladı. Önce Venedik Film Festivali’nde en iyi film ödülüne layık görüldü. Ardından vizyon macerasına tozu dumana katarak başladı. Box Office Mojo sitesinin paylaştığı son verilere göre filmin Amerika’daki kazancı 322 milyon dolar. Uluslararası pazarlara baktığımızda bu kazanca 696 milyon dolar daha ekleniyor. Bu da filmin güncel gişe hasılatının 1,018 milyar dolar olduğu anlamına geliyor. 18+ olarak kategorilendirilen yani sadece yetişkinlere hitap eden bir yapımın 1 milyar dolarlık gişe kazancı elde etmesi her anlamda büyük bir başarı. Uzun süre de kimsenin kıramayacağını düşündüğümüz bir rekor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joker filmi The Dark Knight’ı geride bıraktı

Fakat Joker’in başarıları sadece bununla sınırlı kalmıyor. DC filmleri içinde de kendini kanıtladı. Warner Bros. stüdyolarının DC çizgi romanlarından uyarladığı işler arasında Kara Şövalye üçlemesinin önemi büyük. Hem çok prestijli hem de çok beğenilen bir seri. Todd Phillips’in yönettiği Joker serinin filmlerinden The Dark Knight’ı geride bıraktı. The Dark Knight‘ın toplam kazancı 1,005 milyar dolar. Joker bu önemli filmi 13 milyon dolarlık bir farkla geride bırakmış oldu. İleride bu farkın daha da açılacağını tahmin etmek ise hiç zor değil.

İlginizi çekebilir

Joker’in son fragmanı