reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo Switch Pro

Nintendo Switch Pro için yeni bir işlemci detayı ortaya çıktı

Uzun zamandır gündemden olan Nintendo Switch Pro için beklenen tanıtım geçtiğimiz ay yapılmadı. Ancak konsol yolda.

Nintendo Switch Pro ya da 2021 Switch modeli, en son 3 Haziran tarihinde tanıtılacak bilgisiyle gündem olmuştu. Daha sonra ise ürün 15 Haziran tarihinde tanıtılacak denildi. Ancak bunlar gerçek olmadı, konsol halen gelmedi.

Halen tam olarak ne zaman çıkacağı bilinmeyen merak edilen konsol, kendisini gösteren yeni bilgilere göre 8 nm üretim sürecinden çıkan, Dane kod isimli bir işlemci üzerine kurulacak.

Önceki sürümlerin 20 nm ve 16 nm işlemci kullandığı olduğu göz önüne alındığı zamanda 8 nm işlemci ile çok ciddi bir performans artışı ve enerji tasarrufu elde edilecek. Bu da herkesi çok memnun edecek. Model 8 nm işlemci ile eskiye nazaran daha az ısınacak.

Yeni konsol daha önce sızanlara göre Nvidia’nın yeni bir grafik birimine sahip olacak ve DLSS desteği getirecek. TV’lere 4K çözünürlükte oyun aktarabilecek Nintendo Switch Pro, kesin olarak bir OLED ekran üzerine kurulacak.

Burada 7 inç boyutunda Samsung imzalı bir OLED ekran panel kullanılıyor. LCD yerine OLED panel kullanılması elbette harika görünüyor. OLED’in derin siyahları bulunuyor ve daha az enerji harcıyor.

Yapılan sızıntılara göre konsol 350 dolar ila 399 dolar arasında satılacak. Ürün Türkiye’ye de gelecektir ancak hep söylediğimiz gibi fiyat üstünden Türkiye’de pek şansı bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nintendo Switch Pro çok merak ediliyor

Mevcut Switch’e oranla RAM miktarını da artıracak bilgisi verilen ürünün merak edilen tasarımı ise halen sızdırılmış değil. Bu sızıntının artık çıkışa çok yakın bir zamanda yapılacağı tahmin ediliyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın dikkat çeken yarış drone’ı ile tanışın