reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo Switch

Qualcomm, Android temelli Nintendo Switch rakibi mi geliştiriyor?

İşlemci devi Qualcomm, ilginç bir haberle gündemde. Firma Android temelli Nintendo Switch rakibi geliştiriyor olabilir.

Kaynaklar böyle bir bilgi veriyor ancak bunun yüzde 100 kesin olmadığını en baştan belirtelim. Çünkü firmanın kısa süre önce de bir oyun telefonu geliştirdiği iddia edilmiş ancak bu yalan çıkmıştı. Yine de ses getiren Qualcomm imzalı bu olası portatif oyun konsolu, eğer kaynaklar haklıysa önümüzdeki yıl satışa sunulacak bir cihaz konumunda yer alıyor.

Yani henüz çok uzakta olan ürünün, Nintendo Switch gibi çıkarılabilir kontrolcülere sahip olacağı ve 6.000 mAh pil taşıyacağı iddia ediliyor. 5G desteği olacak bilgisi de verilen Android 12 temelli taşınabilir oyun konsolu, 6,65 inç 1080P ekran üzerine kurulacak gibi görünüyor. Ancak yine de bu ürünün hiçbir zaman gerçeğe dönüşmeme ihtimali bulunuyor.

Kısa süre önce Nintendo Switch Pro için bilgiler geldi

Switch Pro ya da 2021 Switch modeli, Bloomberg‘in son haberine göre Nvidia’nın yeni bir grafik birimine sahip olacak ve burada DLSS desteği getirecek.

DLSS teknolojisinden sonuna kadar yararlanarak yüksek bir performans getirecek ve TV’lere 4K çözünürlükte oyun aktarabilecek Switch Pro, söylendiği kadarıyla 7 inç boyutunda Samsung imzalı bir OLED ekran üzerine kuruluyor.

Daha güçlü bir CPU yani işlemciye sahip olacağı da aktarılan konsol, aynı zamanda sürpriz olmayacağı üzere RAM miktarını da artıracak.

Fiyatının 350 dolar ila 399 dolar arasında olacağı tahmin edilen Switch Pro, yıl sonunda satışa çıkacak ve yüksek ihtimalle önümüzdeki dönemde hem teknik hem de tasarımsal açıdan detaylıca sızdırılacak.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın yeni yarış drone’ı ile tanışın