reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo Switch Pro

Apple’ın Nintendo Switch benzeri oyun konsolu yine gündemde

Teknoloji devi Apple, daha önce de karşımıza çıkan bir haberle, Nintendo Switch benzeri oyun konsolu ile yine gündemde.

Apple, oyun donanımı konusunda geçtiğimiz yıllarda birçok haber ile gündeme geldi. Örneğin firmanın oyuna özel bir Mac tanıtacağı iddia edildi. Ancak bu gerçek olmadı, yakında da gerçek olmayacak.

Aynı zamanda Apple, Nintendo Switch benzeri bir hibrit oyun konsolu geliştiriyor haberi de geçtiğimiz yıllarda ses getirmişti. O zaman bu konsolun A-Serisi ya da M-Serisi bir işlemciye sahip olmayacağı söylenmişti.

İlk sızıntıda kaynaklar üründe yeni seri ismine sahip bir işlemcinin olacağını aktardı. Bu işlemcinin spesifik olarak oyuna odaklandığı ve yüksek GPU gücü getireceği söylendi. İşlemcide Ray Tracing desteğinin olacağı da iddia edildi ve bu portatif oyun konsolu için Apple’ın Ubisoft gibi firmalar ile oyun odaklı görüşmeler yaptığı dahi aktarıldı.

Ancak bu ürün bildiğiniz üzere henüz gelmedi. Portatif oyun konsolunu şimdi gündeme getiren ise doğruluk payı düşük, iDrop merkezli bir haber oldu. Kaynak bir kez daha ürünün ciddi şekilde yolda olduğunu, hatta Apple’un bu ürün için Breath of the Wild ve Mario Odyssey rakibi oyunları tamamlamak üzere olduğunu belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, Nintendo Switch benzeri bir oyun konsolunu yüksek ihtimalle yapmayacaktır

Bünyesinde Apple Silikon (M1 ya da M1X olabilir) işlemcinin olacağı aktarılan ürün, tüm bu iddialara rağmen gerçek olmayabilir. iPad’ler ve iPhone’lar varken Apple’ın bu alana gireceği kesinlikle düşünülmüyor.

Ayrıca bu ürün hakkında tedarik zincirlerinden de hiç bilgi gelmiyor. Böyle bir ürünün parçaları için Apple’ın örnekler alması gerekiyor ve genelde bu parça alım bilgileri ortaya çıkıyor.

Bu arada Apple’ın yeni bir Apple TV geliştirdiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Modelin mevcut cihazlardan daha ufak olacağı da sınırı sayıda sızan detaylardan.

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi