reklamı kapat

POPÜLER

“Switch, Nintendo tarihinin en çok satılan oyun konsolu”

Ülkemizde satışı gerçekleşmeyen Nintendo Switch yurt dışında fırtına gibi esiyor. Cuma günü piyasaya sürülen bu yeni oyun konsolu daha şimdiden tükendi.

Uzunca bir süre NX kod adıyla anılan Nintendo Switch geçtiğimiz ekim ayında gün yüzüne çıkmıştı. Bu taşınabilir oyun konsolu hem evde hem de dışarıda keyifli zaman geçirmeyi mümkün kılıyor. 300 dolarlık fiyat etiketine sahip bu ürün sonunda geçtiğimiz günlerde satışa çıktı. Ancak ürünün piyasaya sürülmesiyle tükenmesi bir oldu. The New York Times‘tan Nick Wingfield’ın paylaştığı bilgilere bakılırsa Switch sadece iki günde Nintendo tarihinde bir ilke imza attı. Firmanın şimdiye kadar en çok satılan oyun konsolu unvanını ele geçirdi. Yine Wingfield’ın verdiği bilgilere göre Switch’ten önce bu unvanı Wii elinde bulunduruyordu.

Elbette Nintendo Switch’in satış konusunda başarıları bununla sınırlı kalmadı. Switch ile birlikte gün yüzüne çıkan The Legend of Zelda: Breath of the Wild firmanın şimdiye kadar piyasaya sürdüğü oyunlar arasında birinciliği ele geçirmeyi başardı. İki günlük kısa bir süreçte Super Mario 64 ve Nintendo Land‘i geride bıraktı.

Elbette daha şimdiden Nintendo Switch‘in genel başarısı hakkında bir yorum yapmak mümkün değil. Ancak ortaya çıkan ilk satış rakamları Nintendo açısından umut vadediyor.