reklamı kapat

POPÜLER

Switch talebine yetişemeyen Nintendo özür diledi

Hala ülkemizde satışa sunulmayan Nintendo Switch peynir ekmek gibi satılıyor desek, abartmış olmayız. Öyle ki Nintendo oyuncuların taleplerine yetişemediği için özür dilemek zorunda kaldı.

Hatırlayacağınız üzere bu etkileyici hibrit konsol mart ayında gün yüzüne çıktı. Konsola özel hazırlanan The Legend of Zelda: Breath of the Wild daha ilk günden büyük ilgi uyandırmayı başardı. Öyle ki Zelda, konsol sattıran oyun olarak da nitelendi. Satışa sunulmasından kısa bir süre sonra Switch’in Nintendo tarihinin en çok satılan oyun konsolu olduğu da dile getirildi.

Ancak Nintendo bu büyük başarıyı öngörememiş gibi görünüyor. Şimdiye kadar birçok yerde stok sıkıntısı yaşandığı zaten biliniyordu. Sıkıntının en yoğun olduğu bölgenin ise Japonya olduğu dile getiriliyor. Japonya‘daki yetersizlik diğer bölgeleri de etkiliyor. Özellikle E3 konferansının ardından Nintendo Switch‘e talebin arttığı dile getiriliyor. Nintendo yetkilileri Bleeding Cool üzerinden yapılan açıklamada gösterdikleri ilgiden ötürü kullanıcılara teşekkür etti. 3 Mart‘ta satışa çıkan Nintendo Switch’in sevkiyatı konusunda geri kaldıkları için özür dilediler. Temmuz ve ağustos aylarında sevkiyat kapasitesini artıracakları, bu sayede probleme çözüm sunmayı amaçladıkları dile getirildi.

Kısacası Nintendo Switch almak isteyen oyuncuların fırsat buldukları anda bu konsolu satın alması gerekiyor. Aksi halde uzun bir bekleme süreci sizi bekliyor olabilir.