reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo Switch Pro

İddia: “Apple, Nintendo Switch benzeri oyun konsolu geliştiriyor”

Teknoloji devi Apple, gerçekten çok ilginç bir haberle gündemde bulunuyor. Firma daha önce hiç eşleştirilmediği bir alana mı giriyor?

Apple, oyun donanımı konusunda en son bir “oyun odaklı Mac” ile gündemde yer edinmişti.

Firmanın WWDC 2020’de oyun odaklı bir üst düzey MacBook ya da iMac tanıtacağı iddia edilmişti.  Ancak bu gerçek olmadı.

Şimdi ise oyun donanımı özelinde bir iddia daha ortalıkta dolanıyor. En başta belirtelim bu iddia çok sağlam bir temele oturmuyor. Ancak yine de dikkat çekiyor.

Kaynaklara göre Apple, Nintendo Switch benzeri bir hibrit oyun konsolu geliştiriyor. Bu konsolun A-Serisi ya da M-Serisi bir işlemciye sahip olmayacağı gelen bilgiler arasında.

Bunun yerine üründe yeni seri ismine sahip bir işlemcinin olacağı aktarılıyor. Bu işlemcinin spesifik olarak oyuna odaklandığı ve yüksek GPU gücü getireceği söyleniyor. İşlemcide Ray Tracing desteğinin olacağı da iddia ediliyor.Bu portatif oyun konsolu için Apple’ın Ubisoft gibi firmalar ile oyun odaklı görüşmeler yaptığı dahi belirtiliyor. Ancak yukarıda da dediğimiz gibi bu bilgiler henüz çok gerçekçi görünmüyor.

Apple imzalı bir portatif oyun konsolu hakkında kesin konuşmadan önce sağlam kaynaklardan bilgi gelmesini beklemek gerekiyor.

Apple’ın özellikle iPad Pro gibi üst seviye oyun oynatabilen bir taşınabilir ürünü varken, Nintendo Switch benzeri bir konsol çıkarması şimdilik çok da akla yatmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, uzun zamandır oyun konusunda en çok Arcade servisiyle ses getiriyor

Apple Arcade biliyorsunuz temel olarak Netflix’in oyun versiyonu. Apple’ın mobil oyun tutkunlarını fazlasıyla sevindirdiği servisi, bünyesinde yüksek sayıda iOS, macOS ve tvOS işletim sistemli cihazlara özel yüksek kaliteli oyun barındırıyor.

Kişilerin tek tek her oyuna değil aylık abonelik ile tüm oyun kataloğuna erişim sağlayabildiği serviste sunulan yapımlar, internete bağlı ya da internet olmadan oynanabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Redmi’nin parçalarına ayrılan ilk oyun telefonu