reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo Switch 2 LOG Tasarım

Nintendo Switch ile tam 140 milyona ulaşıldı

Gerçekten çok ama çok uzun zamandır beklenen oyun konsolu Nintendo Switch 2 öncesinde dikkat çeken bir açıklama yapıldı.

Bugün öğrendiğimiz kadarıyla uzun zamandır satışta olan Nintendo Switch oyun konsolu ile 139 milyon satış geride kaldı. 2017’den bu yana pazarda olan model, çok yakında 140 milyonu geride bırakacak ve yüksek ihtimalle 2024 bitmeden önce 150 milyonu da görecek. Birden fazla ana versiyonu ve aynı zamanda çok sayıda tematik sürümü bulunan konsol, Türkiye’de de elde edilebiliyor ancak artık donanımsal olarak oldukça geride kalmasıyla sık sık eleştiriliyor. Bu aralar yukarıda da dediğimiz gibi daha çok Nintendo Switch 2 gündemde yer alıyor. Nintendo biliyorsunuz çok uzun zamandır yeni bir oyun konsolu pazara sunmuyor fakat firma şu an kesin olarak Nintendo Switch 2 üzerinde çalışıyor. Bu oyun konsolunu en son gündeme getiren detay ise yeni bir teknik bilgi olmuştu. Yüzde 100 kesin değil ancak konsol 8-inç boyutunda bir OLED değil LCD ekran üzerine kurulabilir (Buradaki amaç fiyatı düşük tutmak olabilir). Bu iddia birçok oyuncu için üzücü görünüyor, modelin 2024 bitmeden önce tanıtılması ve satın alınabilir olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konsolu bundan önce gündeme getiren detay ise performans odaklı olmuştu. Bildiğimiz kadarıyla yeni cihaz PlayStation 4 ve Xbox One seviyesinde bir performans sunacak. Bu bazı kişileri hayal kırıklığına uğratıyor ancak Switch gibi ufak bir cihazdan, özellikle de odak noktası taşınabilirlik olan bir cihazdan kesinlikle PlayStation 5 ya da Xbox Series X/S seviyesinde bir performans beklememek gerekiyor. PlayStation 4 ve Xbox One seviyesinde bir performans yeni cihaz için fazlasıyla yeterli görünüyor, cihazın Nvidia’nın DLSS teknolojisinin de desteğiyle iyi grafiklere sahip oyunları uzun süre karşımıza çıkarması bekleniyor.

Nintendo Switch haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet