reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo Switch Pro

Nintendo Switch Pro için duyuru çok ama çok yakında olabilir

Uzun zamandır gündemden olan Nintendo Switch Pro için yeni bir iddia ortaya atıldı. Ürün için tanıtım çok yakında gibi görünüyor.

Nintendo Switch Pro ya da 2021 Switch modeli, en son 12 Haziran öncesinde tanıtılacak bilgisiyle gündem olmuştu. Şimdi ise merak edilen konsolun resmi olarak 3 Haziran tarihli Nintendo etkinliğinde tanıtılacağı iddia ediliyor.

Bu kesin değil ancak yine de birçok kaynağa göre belirlenmiş son tarih tam olarak 3 Haziran. Ürünün çıkışı ise eylül ya da ekim aylarında olacak gibi görünüyor. Aktarıldığı kadarıyla Nintendo Switch Pro tam olarak temmuz ayında üretime giriyor.

Firma daha önce de ortaya çıktığı üzere modeli 2022’ye bırakmıyor ve bu da bekleyenleri sevindiriyor. Model bildiğimiz kadarıyla Nvidia’nın yeni bir grafik birimine sahip olacak ve DLSS desteği getirecek.

DLSS teknolojisinden sonuna kadar yararlanarak yüksek bir performans getirecek ve TV’lere 4K çözünürlükte oyun aktarabilecek Nintendo Switch Pro, kesin olarak bir OLED ekran üzerine kuruluyor.

Burada 7 inç boyutunda Samsung imzalı bir OLED ekran panel kullanılıyor. LCD yerine OLED panel kullanılması elbette harika görünüyor. OLED’in derin siyahları bulunuyor ve daha az enerji harcıyor.

Yapılan sızıntılara göre konsol 350 dolar ila 399 dolar arasında satılacak. Ürün Türkiye’ye de gelecektir ancak fiyat üstünden Türkiye’de pek şansı bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nintendo Switch Pro fazlasıyla güçlü olacak

Daha güçlü bir CPU yani işlemciye sahip olacağı net olarak aktarılan konsol, aynı zamanda normal Switch’e oranla RAM miktarını da artıracak. Ürünün merak edilen tasarımı ise beklememize rağmen halen kendisini göstermiş değil.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın dikkat çeken yarış drone’ı ile tanışın