reklamı kapat

POPÜLER

Harmony OS 2.0 ile EMUI 11

Harmony OS 2.0 ile EMUI 11’i yan yana getiren yeni video [İzle]

Bugün yeni bir Harmony OS 2.0 videosu daha çıktı. Bu sefer yeni işletim sistemi için ufak çaplı bir EMUI 11 karşılaştırması yapıldı.

Harmony OS 2.0 için geçtiğimiz günlerde bir Huawei Mate X2 videosu çıkmıştı. Dün ise benzer bir video Huawei Mate 40 Pro özelinde yayımlanmıştı.

Yukarıda izleyebileceğiniz videoda ise Huawei’nin kendi işletim sistemi, direkt olarak Android 11 temelli EMUI 11’in karşısına çıkıyor. Bu videoya göre iki sürüm temel kullanımda benzer bir deneyim sunuyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu durum kullanıcı alışkanları göz önüne alındığı zaman oldukça mantıklı bir tercih.

Huawei burada tamamen yeni bir deneyim kursaydı, gerçekten çok büyük bir risk alacaktı. Yeni arayüz beğenilmeyebilirdi.

Temelinde Türkiye’de de çok büyüyen AppGallery uygulama marketi yer alan Harmony OS 2.0, yukarıdaki videoya göre Android 11 temelli EMUI 11’e oranla ufak da olsa daha yavaş çalışıyor.

Ancak bunun nedeni videoda iki farklı telefonun kullanılıyor olması. Ayrıca işletim sistemi sürekli olarak geliştiriliyor ve aradaki olası ufak farkların ileride kapatılacağı tahmin ediliyor.

Harmony OS, yakında birçok Huawei telefon için kullanıma sunulacak. Sürümün dağıtımı elbette Türkiye’de de aktif olarak yapılacak. Bu konuda henüz net bir harita verilmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harmony OS 2.0 genel olarak merak uyandırıyor

Bu işletim sistemi özelinde Huawei’nin önünde büyük bir mücadele bulunuyor. Bunu hep söylüyoruz. Firmanın bu işletim sistemini kişilere sevdirmesi ve kullanım konusunda ikna etmesi gerekiyor.

Huawei’nin bunda ne kadar başarılı olacağını ise elbette zaman gösterecek. Firmanın özellikle Çin değil global Harmony OS başarısı çok merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı