reklamı kapat

POPÜLER

apple ios 11.1 beta 5

Apple, iOS 11.1 Beta 5 ile herkesi şaşırttı

Apple dün gece iOS 11.1 Beta 5 sürümünü yayınladı. Bu sürümü geliştiricilere açması beklenmeyen şirket, herkese ufak da olsa bir sürpriz yapmış oldu.

Geçmiş tecrübelere bakıldığında iOS 11.1 sürümünün Beta 4’de kalması gerekiyordu. Bu sürümün “Golden Master” olduğu söylenirken, Apple herkesi şaşırtarak Beta 5’i indirmeye sundu. Geliştirici merkezinden iPhone ile iPad için elde edilen sürüm, sadece 47 MB boyuta sahip. Ufak hata çözümleri ve geliştirmeleri beraberinde getirdiği belirtilen sürüm, bazı arayüz değişikliklerini de içeriyor. Artık GM olduğu tahmin edilen sürüm, kullanıcılardan gelen bilgilere göre Maps içerisinde meydana gelen donma sorunu da ortadan kaldırıyor. Diğer harici değişikliklerin ise teknik tarafta olduğu gelen bilgiler arasında.

Apple iOS 11.1 Beta 5 ile son noktayı koydu

Artık yeni betasının gelmeyeceği belirtilen iOS11, esas hatırı sayılır değişiklikleri Beta 4 ile almıştı. Bu sürümle kaldırılan 3D Touch temelli uygulama değiştiriciyi geri getiren şirket, ayrıca birçok yeni emoji de eklemişti. 2,12 GB boyutuyla gerçekten büyük olan 4. beta, kullanıcılara gelecek halin genel şeklini gözler önüne sermişti. Yeni sürümün kısa süre içerisinde tüm iPhone ile iPad kullanıcılarına verilmesine bekleniyor. Güncelleme konusunda Android‘in çok ilerisinde olan firma, bu özelliğini korumaya devam ediyor.