reklamı kapat

POPÜLER

Apple’ın yeni emojileri ne zaman kullanıma sunulacak?

Apple, geçtiğimiz temmuz ayında iOS, macOS ve watchOS için yeni emojilerin geleceğini müjdelemişti. iOS 11.1’in beta 2 versiyonuyla artık bu emojilere kavuşuyoruz.

Günlük hayatta hemen her platformda en çok kullandığımız iletişim yöntemlerinden biri emojiler. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı anlarda imdadımıza koşan emojilere ise Apple kullanıcıları için yenileri ekleniyor. Bu emojiler arasında sakallı adam, emziren kadın, yoga yapan kişi gibi yeni insan figürleri dahil olurken; sandviç, brokoli gibi yiyecekler de kendine yer buluyor. Fantastik canlıların da dahil olduğu geniş listede elfler, periler, vampirler, deniz kızları ve zombiler bile mevcut. Yeni emojilerle beraber çok daha zengin ifade seçenekleri de hayatımıza giriyor. Aristokrat ya da küfürbaz emoji gibi…


Apple’ın bu yeni emojileri iOS 11.1‘in beta 2 sürümünde geliştiriciler ve betayı deneyimleyenler için kullanıma sunulacak. Önümüzdeki hafta geçilecek olan beta 2 sürümüyle beraber hayatımıza dahil edilen yeni emojiler de yazılım güncellemesi tamamlandığında tüm kullanıcılar için açılacak. Yeni emojilerin gelecek hafta yayınlacak watchOS 4.1 beta 2 ve macOS 10.13.1 beta 2 sürümünde de yer alması bekleniyor. Çok daha fazla alternatifi hayatımıza sokan yeni emojilerin bir kısmını haberin üzerindeki galeriden görüntüleyebilirsiniz.