reklamı kapat

POPÜLER

Ford Fiesta ST Hyundai i20 N Hyundai Tuscon N

Ford Fiesta ST karşısına çıkacak Hyundai i20 N ve SUV tarafını hareketlendirecek Tucson N!

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Hyundai, performans rozetini i30’dan sonra i20’ye de takmak istiyor. Ford Fiesta ST karşısına çıkacak Hyundai i20 N yolda bulunuyor. Ayrıca Tucson N için de güzel bir haber var.

Dev üretici Hyundai’nin performans departmanı N, biliyorsunuz i30 N ile oldukça ses getirmişti. Şimdi ise sıra Türkiye’de çok popüler olan ufak aile arabası i20’ye geldi. Gelen haberlere direkt olarak Ford Fiesta ST karşısına konumlandırılan Hyundai i20 N geliyor. Resmi olarak 2020 yılında tanıtılacak denilen otomobil, şimdiden merak uyandırıyor. 2019 yılını sessiz geçireceği belirtilen Hyundai N departmanı, daha önceki söylentileri aksine Hyundai i20 N için acele etmiyor. Daha önce 2018’de geleceği söylenen araç hakkında şimdilik pek fazla bilgi bulunmuyor. Ancak modelin normalde i20’den farklı olarak özel şase modifikasyonlarına, daha güçlü motora ve özel yürüyen aksama sahip olacağı belirtiliyor. Motor için bazı tahminler yapan kaynaklar, en olası seçeneğin dört silindirli 1.6 litre T-GDI motor olacağını söylüyor. Bu motorun araçta 200 beygir civarında bir güç sunacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai i20 N kadar Hyundai Tucson N de dikkat çekiyor

Bu arada N rozetini taşıyan bir Hyundai Tucson modelinin de adı geçiyor. Firmanın SUV sınıfında yer alan aracı, 300 beygirden fazla güç üreten bir motorla karşımıza çıkabilir deniyor. Burada Cuptra Ateca karşısına konumlandırılacak aracın, dört çeker çekiş temelli olacağı ve i20 N’den hemen sonra tanıtılacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

2019 Hyundai i30 Fastback N