reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai LG

Hyundai ve LG’den elektrikli otomobil odaklı ilgi çekici ortaklık hamlesi

Hyundai ve LG ikilisini bir araya getiren “IONIQ” konsepti, elektrikli otomobillerin iç dünyasından maksimum verimlilik almayı hedefliyor.

Alanlarının iki önemli ismi LG ve Hyundai elektrikli otomobillerin geleceğini şekillendirecek ilgi çekici bir ortaklıkla karşımızda. “IONIQ Konsept” adı verilen bir kabinin tanıtımını gerçekleştiren iki şirket, de tüketici rahatlığı ve kişisel elektrikli araçlar konusundaki uzmanlığını birleştiren bir proje olarak öne çıkıyor. Proje mekanik bileşenlerinin az olması nedeniyle daha fazla iç alana sahip olan elektrikli araçların iç mekanlarından maksimum düzeyde yararlanmayı amaçlıyor.

IONIQ Konsept Kabin, mekanı gerçekten ‘evden uzakta bir ev’ yapan bir dizi olanakla donatılmış durumda. Örneğin, sabah işe gidip gelirken mükemmel bir fincan kahve yapıp sunan bir kapsül kahve makinesi, kişinin gideceği yere ulaşmadan önce önce ıslak veya eski ayakkabılarını kurutup tazeleyen koltuğun altındaki bir bölme, sürüş sırasında kıyafetleri temiz ve kırışıksız tutan bir gardırop yöneticisi, içecekleri soğuk tutan bir mini buzdolabı bu konsept dahilinde kullanıcılara konfor sunan unsurlar olarak yer alıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gelecek Hyundai dünyasının heyecanlandırıcı merkezleri

Konfor ve rahatlığın ötesinde, IONIQ Konsept Kabinin en göze çarpan özelliği, aracın tavanının çoğunu kaplayan esnek OLED ekran. Arkadaki yolcular, optimum görüntüleme açısı için sezgisel el hareketleriyle ekranın kavis derecesini ayarlayabiliyorlar. 77 inçlik geniş OLED ekran, arkadaki her iki yolcunun aynı anda farklı içeriğin keyfini çıkarmasına izin vermek için bölünebiliyor. Koltuk başlıklarındaki hoparlörler ise, diğer yolcuyu rahatsız etmeyen kişisel bir ses bölgesi oluşturuyor. Ancak yenilik yalnızca aracın içine oturulduğunda görülmüyor. Araç boşaldığında, kayan bir çubuk zemini temizliyor, kırıntıları topluyor ve dökülenleri siliyor. Aynı anda tüm mikropları ve diğer mikroorganizmaları yok etmek için aracın içini dezenfekte eden baş üstü UV LED ışıkları çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR