reklamı kapat

POPÜLER

Dell XPS 13

Dell XPS 13

Dell XPS 13 2-in-1

Şık tasarımlı Dell XPS 13 ailesi yenilendi; performans arttı

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Dell, popüler XPS 13 ve XPS 13 2-in-1 modellerini güncellendi. Dell XPS 13 ailesi artık daha da dikkat çekici.

Dell XPS 13 ve XPS 13 2-in-1, ince çerçeveli en modern Windows dizüstü bilgisayarlar arasında yer alıyor. Güncellenen yeni modeller ise artık güçlerini Intel’in 11. jenerasyon Tiger Lake işlemcisinden alıyor. Standart dizüstü formundaki Dell XPS 13’ün 999 dolar, hibrit yapıdaki (Ekran geri dönerek tablet gib kullanım) XPS 13 2-in-1’in ise 1.249 dolardan 30 Eylül tarihinde satışa sunulacağı aktarılıyor. İşlemci yanında performansa ciddi katkısı olacak 4.267 MHz LPDDR4x RAM ile gelen dizüstüler, Thunderbolt 4 desteğine sahip ve aynı zamanda Intel’in Xe serisi işlemciye entegre yeni grafik birimlerini kullanıyorlar. Xe serisi bu grafik birimleri Intel’in diğer yerleşik grafik donanımlarına oranla çok ama çok daha yüksek performans getiriyor. Bu grafik birimleriyle artık ciddi ciddi harici ekran kartı olmadan belirli bir seviyeye kadar oyun keyfi yaşanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dell XPS 13 ve XPS 13 2-in-1 artık daha da iddialı modeller

Dizüstülerin ne zaman Türkiye’de satılacağı ise henüz bilinmiyor. Buna bağlı olarak Türkiye fiyatları hakkında da bilgimiz yok. Her iki model için de firmanın yeni bir renk duyurduğunu da belirtelim. Bu arada firmadan Ubuntu 20.04 LTS çalıştıran bir XPS 13 Developer Edition sürümü de geliyor.

İlginizi Çekebilir

Evinizde uçabilen güvenlik kamerası ile tanışın