reklamı kapat

POPÜLER

dell-

Dell XPS ailesinin yeni üyeleri görücüye çıktı

Dell, XPS ailesinin üç yeni üyesi XPS 12, XPS 13 ve XPS 15’i tanıttı. XPS premium tasarım ve altıncı nesil Intel Core işlemcilerle birlikte gelen bilgisayarlardan ikisi bir arada hibrit cihazı XPS 12, tablet ve dizüstü bilgisayar deneyimini bir arada sunuyor.

Opsiyonel olarak 4K UHD ve çift kamera desteğine sahip olan cihazın arka kısmında 8 megapiksel, ön kısmında ise 5 megapiksel ön kamera bulunuyor. Cihazın arka aydınlatmalı klavyeyle birlikte geldiğini de belirtelim. XPS 13 modeline bakıldığında altıncı nesil Intel Core işlemciler, 1 TB’a kadar PCIe SSD hafıza seçenekleri ve 16 GB’a kadar RAM karşımıza çıkıyor. Bilgisayarda hızlı veri transferi için Thunderbolt 3 bağlantı noktası da bulunuyor. Dell’in söylediğine göre Dell XPS 13 piyasadaki en küçük dizüstü bilgisayarlardan biri. Makinenin pili tam şarj edildiğinde 18 saate varan kullanım süresi sunduğu ifade ediliyor.

XPS 15 ise XPS 13’ün daha büyük kasalı bir modeli olarak göze çarpıyor. 11-17 mm kalınlığında ve yaklaşık 1,7 kilogram ağırlığında olan bilgisayar, opsiyonel UltraSharp 4K ekran desteğiyle birlikte geliyor. Core i7’ye kadar işlemci, NVIDIA GeForce GTX 960’a kadar grafik işlemciye ve 16 GB’a kadar RAM desteği sunan bilgisayarı 1 TB’a kadar HDD veya PCIe SSD seçeneğiyle satın almak mümkün. Bilgisayarın Full HD çözünürlüklü ekranlı, SSD’li ve 84 WHr pilli modelinin 17 saate varan pil ömrü sunduğu belirtiliyor. XPS 15 ve XPS 12, 8 Ekim’de sırasıyla 999 ve 799 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. XPS 12 ise kasım ayında 999 dolardan piyasadaki yerini alacak.