reklamı kapat

POPÜLER

BBC, League of Legends Dünya Şampiyonası’nı canlı yayınlayacak

Aslında uzun zamandır hayatımızda var olan ancak geçmişte medyadan yeterli ilgi ve desteği göremeyen e-spor şimdi tarihinin en büyük atılımlarından birini yapıyor ve BBC aracılığıyla canlı yayında izleyicilerle buluşuyor.

Sevin ya da sevmeyin, League of Legends‘ın e-spor faaliyetlerine katkısı göz ardı edilemez. Bu konuda oldukça iyi işler çıkaran Riot, e-sporu daha ciddiye alınan bir format haline getirmeyi de başarıyor. 15 Ekim’de gerçekleşecek olan League of Legends Dünya Şampiyonası’nı canlı yayınlayacak olan BBC de tarihinde bir ilki gerçekleştiriyor. Yayın televizyonda çıkmasa da çevrim içi platformda izleyicilerle buluşacak. Radio 1 DJ’i Dev Griffin’in sunacağı yayında Julia Hardy de oyuncularla ve hayranlarla röportaj yapacak.

E-sporu çok daha geniş bir kitleye yayacak olan bu etkinlik, her gün 27 milyonu aşkın kişinin oynadığı League of Legends için de büyük önem taşıyor. Yavaş yavaş kitleler tarafından bir spor dalı olarak kabul görmeye başlayan e-spor’un ülkemizde de takipçisi azımsanamayacak kadar çok. Öyle ki basketbol yorumculuğuyla tanınan Kaan Kural‘ın Riot ile anlaşıp League of Legends yorumcusu olması bile e-sporun ilerleyişi ile ilgili bazı fikirler veriyor.