reklamı kapat

POPÜLER

2020 Hyundai Grandeur

Yeni nesil Tucson tasarımından ipucu taşıyor; 2020 Hyundai Grandeur tanıtıldı

2020 Hyundai Grandeur, uzun süredir başarısını devam ettiren amiral gemisini hiç olmadığı kadar dikkat çekici bir karakterle bir araya getiriyor.

Türkiye pazarında sınıfının başı çeken isimlerinden birisi olan Hyundai Tucson bir süredir yeni nesil gelişmeleriyle gündeme geliyor. Halihazırda geliştirme sürecinde olan modelle ilgili bağımsız tasarımcıların bazı çalışmaları, bizi bekleyen yeni tasarım karakterinden öne çıkanları görmemize yardımcı oluyor. Bu sürece yardımcı olacak bir diğer isim de tanıtımı henüz gerçekleştirilen 2020 Hyundai Grandeur olacak. 1986 yılından beridir markasının yerel pazarındaki amiral gemilerinden birisi olan Grandeur, 2020 model yılıyla birlikte makyaj niteliğinde değişimler elde ediyor. Lakin bir önceki versiyona göre değiştirilen tasarım karakteri, değişimin sadece makyaj olarak nitelendirilmesini biraz hafif bırakmıyor diyebiliriz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Hyundai Grandeur cephesinden öne çıkanlar

Halihazırda altıncı jenerasyonuyla sokaklarda olmaya devam eden Grandeur, Amerika pazarından kısa süre önce çekilen Azera’nın Koreli kuzeni olarak nitelendirebileceğimiz bir otomobil. Amerika pazarındaki acımasız seda savaşında başarılı olamayan bu önemli isim için yeni yüzle birlikte tekrar ciddi bir şans olduğunu da belirtmede geçemiyoruz. Özellikle Tucson’da da görmeyi beklediğimiz yeni ızgara tasarımı ve LED ışıklandırmalar otomobili hissiyat olarak bambaşka bir noktaya çekmiş durumda. Bununla birlikte aracın tamponları ve bazı temel gövde parçalarında da revizyonlar yapıldığına tasarımcıların özellikle vurgu yaptığını söylemek mümkün. Kokpit bölümünde de hatırı sayılır değişime giden Hyundai, 12,3 inçlik multimedya ekranla birlikte klima çıkışları ve malzeme kalitesiyle tüm dinamiği ileriye taşımayı amaçlıyor. Kaputunun altında 2,5 litrelik benzinli ve 2,4 litrelik benzin-elektrik birlikteliği sunan hibrit seçenekleriyle ilk adımda sunulacak olan Grandeur, uzun vadede LPG’li bir versiyona da kavuşacak. Modelin tanıtımının ardından Tucson üzerine olan beklentimizin bir kez daha arttığını belirterek önümüzdeki günlerin daha hareketli olacağını düşünüyoruz.

İlginizi çekebilir

Hyundai Tucson N Line