reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Lenovo

Son çeyrekte en çok satan bilgisayar markası belli oldu

Araştırma şirketi Gartner, 2020 yılının dördüncü çeyreğindeki bilgisayar satışlarını paylaştı. Apple’ın dünya genelindeki Mac sevkiyatları dördüncü çeyrekte artış gösterdi.

Advertisement

2019’un dördüncü çeyreğinde 5,25 milyon Mac sevkiyatı gerçekleştiren Apple, 2020 dördüncü çeyrekte 6,9 milyon Mac sattı ve şirket, yüzde 31,3’lük bir büyüme kaydetti. Listenin birinci sırasına bakıldığında ise Lenovo dikkat çekiyor. Dünya genelinde en çok bilgisayar satışı gerçekleştiren şirketin Lenovo olduğu görülüyor. 2019’un dördüncü çeyreğinde 17,7 milyon bilgisayar sevkiyatı gerçekleştiren şirketin geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreğinde 21,4 milyonluk bilgisayar satmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Listede Lenovo haricinde hangi şirketler var?

Listenin ikinci sırasında HP, üçüncü sırasında ise Dell yer alıyor. HP haricindeki bilgisayar üreticilerinin 2019’un dördüncü çeyreğe göre satışlarını artırdığını görüyoruz. HP ise 2019 dördüncü çeyrekte 16,1 milyon bilgisayar sevkiyatı gerçekleştirirken şirket 2020 dördüncü çeyrekte 15,6 milyon bilgisayar sevkiyatı gerçekleştirmiş durumda. Dünya genelinde bilgisayar satışlarının artmasının sebebi ise koronavirüs salgını. Tüm dünyada etkisini sürdüren salgın çalışanların ve öğrencilerin işlerini evlerinde yapmalarına sebep oldu. Bu sebeple de kullanıcıların bilgisayarlara olan ihtiyacı arttı. Kaynaklar bu yıl da bilgisayar satışlarının artacağını tahmin ediyor.

Lenovo

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran en yeni bisikletlerden