reklamı kapat

POPÜLER

Facebook

Facebook’tan 5,7 milyar dolarlık yatırım

Kısa bir süre önce oyun uygulamasını duyuran Facebook, Reliance Industries’in teknoloji iştiraki Jio Platforms‘a 5,7 milyar dolar yatırım yaptı. Hindistanlı bir şirket olan Jio, geniş bant, mobil hizmetler ve çevrimiçi ticaret platformlarını çeşitli şekillerde işleten bir şirket olarak karşımıza çıkıyor.

Hint telekomünikasyon şirketi Reliance Jio’ya 5,7 milyar dolarlık yatırım yapan Facebook, Hindistan’daki tüketicilerin dijital etkinliklerini artıracaklarını belirtti. Hindistan’da yaklaşık 370 milyon kullanının tercih ettiği Reliance Jio, yüzde 10’luk hissesini Facebook’a verdi.  Yaklaşık 13 yıl önce Mukesh Ambani tarafından kurulan Reliance Jio, Hindistan’daki en büyük dördüncü sabit telefon sağlayıcısı olduğunu da söyleyelim. Şirket geçtiğimiz yılın eylül ayında fiber servisini de hizmete sunmuştu. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan haberlerde Facebook ile Reliance’ın WeChat tarzı bir süper uygulama için çalıştıklarını ve Facebook’un bunun için WhatsApp ve Jio hizmetlerinden yararlanmayı planladığı ortaya çıkmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook yaptığı yatırımla Hindistan pazarına önemsiyor

Hindistan’da 400 milyondan fazla WhatsApp kullanıcısı olduğunu ve Facebook için bu konunun önemli olduğu belirtiliyor. Yapılan yatırımın ardından Facebook ve Jio Platforms’un yeni teknolojileri kullanıcılara buluşturma ihtimali bulunuyor. Jio’nun bir işletme girişimi olan JioMart ile insanları işletmelere ve mağazalara bağlamak için WhatsApp’a entegre etme olasılığı kuvvetle muhtemel. Gelecekte şirketlerin kullanıcılara sunacağı yenilikleri merakla bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

Volkswagen’in virüs nedeniyle verdiği sosyal mesafe mesajı