reklamı kapat

POPÜLER

BMW

BMW cephesinde çalkantılı günler; binlerce kişi işten çıkarılıyor!

Alman otomobil devi BMW, şu sıralar oldukça hareketli günler geçiriyor. Son gelişmelere göre, şirket içinde faaliyet gösteren binlerce kişinin işine son veriyor.

2019 yılı otomotiv sektörü için pek de iyi gitmiyor. Kimi marka satışlarından memnun olsa da küresel anlamda bir daralma mevcut. Şirketler gerçekleşen bu küçülmeler karşısında maliyetleri kısma yoluna gidiyor. Bunun son örneklerinden biri de BMW cephesinden gerçekleşti. Şirket, ana merkezi olarak tanımlayabileceğimiz Almanya’da çalışan 6 bin çalışanının işine son vermeye hazırlanıyor. Aralık ayında başlaması ön görülen işten çıkarılma haberinin kaynağı ise Manager Magazine adlı basın kuruluşu. Munih’de yaşanacak bu gelişmeni duyulmasının ardından çalışanlar arasında huzursuzluklar da başladı. Konu ile ilgili firma suskunluğunu koruyor. Nitekim şirkete yakın kaynaklar konuyu doğrular nitelikte konuşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW kötü haberi verdi

BMW cephesinde yaşanan ayrılıklar bununla da sınırlı değil. Markanın araştırma ve geliştirme departmanın sorumlusu olan Klaus Froehlich’in önümüzdeki yaz şirketten ayrılması bekleniyor. Froehlich’in ayrılığı ile ilgili resmi bir bilgi olmasa da markanın yeni CEO’su Oliver Zipse ile anlaşamadığı söyleniyor. Alman üretici ise Klaus’un ayrılığına sıcak bakmıyor. Öte yandan insan kaynakları departmanı da bir hayli sorunlu günler geçiriyor. İnsan kaynakları müdürü Milagros Caina Carreiro-Andree gelecekte BMW ile çalışmayacağını duyurmuştu. Milagros’un bu kararının kişisel sebeplere dayandığı söyleniyor. Bu ayrılığın gerçekleşmesi durumunda BMW’nin yönetim kurulunda bulunan tek kadını da kaybetmiş olacağını hatırlatalım.

İlginizi Çekebilir

Firmanın gelecek hayali