reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE
iPhone SE
iPhone SE
iPhone SE

iPhone SE 2020 ve iPhone 11 kameları karşı karşıya [Video]

Ünlü YouTube kanalı SuperSaf, kısa bir süre önce satışa sunulan iPhone SE 2020 ile iPhone 11 modellerinin kameralarını karşı karşıya getirdi.

iPhone SE 2020 modeli uygun fiyat etiketine sahip olmasına rağmen sunduğu kamera performansıyla dikkatleri üstüne çekiyor. iPhone 11’den 300 dolar daha uygun fiyata satılan model, 11 modelinde olduğu gibi 12 megapiksellik ana kamerayla geliyor. Her iki telefondaki kameranın F/1.8 diyaframa destek verdiğini söyleyelim. 11 modeli, SE 2020 modelinden bünyesinde barındırdığı ikinci ultra geniş açı kamerayla ayrılıyor. Telefon ultra geniş açıda 12 megapiksel çözünürlük sunuyor. SuperSaf tarafından yapılan karşılaştırma videosunda cihazların ön kameraları da karşılaştırılıyor. Kısa bir süre önce satışa sunulan modelin ön kamerası Full HD çözünürlüğe destek verirken, 11 modelinin ön kamerası 4K video kaydına imkan tanıyor. iPhone 11’in ön kamerasıyla daha detaylı videolar çekilebileceğini belirtelim. Arka kamerayla çekilen video performansında iPhone 11’in daha pürüzsüz videolar çektiği görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone SE 2020 ve iPhone 11 kameralarıyla dikkat çekiyor

Otofokus performansında ise her iki modelin de başarılı bir performans sergilediğini söylemek mümkün. iPhone SE 2020’nin eksi bir yanı ise gece modu özelliğine destek vermemesi. Çekilen düşük ışık bir fotoğrafta 11 modeli, SE modeline kıyasla daha aydınlık fotoğraflar çekiyor. Siz telefonların kameraları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili video