reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8 Plus ve Samsung Galaxy Note 8 kamera testinde karşı karşıya [Video]

Kısa bir süre önce satışa sunulan iPhone 8 Plus pek çok farklı özelliğiyle ön plana çıkmayı başarıyor. Bunlardan biri de cihazın çift arka kamerası ve selfie çekimini kolaylaştıran ön kamerası. Hazırlanan yeni video ise iPhone 8 Plus ve Samsung Galaxy Note 8‘in kamera performanslarını karşılaştırıyor.

SuperSaf TV tarafından hazırlanan video hem arka hem de ön kamerayı mercek altına alıyor. Video ön kameranın performansını değerlendirerek başlıyor. Neredeyse aynı açıdan gerçekleştirilen video çekiminde iPhone 8 Plus renk yoğunluğuyla, Galaxy Note 8 ise keskinliğiyle dikkat çekiyor. Ardından çift arka kameraya geçiş yapıyoruz. 4K çekimde iki telefon birbirine yakın bir performans gösteriyor. Fark Galaxy Note 8’in daha doygun renkleri oluyor. Geniş açıda hareketli çekim yaparken Samsung Galaxy Note 8 daha başarılı bir performans sergiliyor. Arka kameraların her ikisinde de görüntü sabitleyici olmasının etkisini net bir şekilde görebiliyoruz.

İç mekanda yapılan çekimde bu sefer otomatik odaklanma sistemlerini görüyoruz. Bu noktada Galaxy Note 8 öne çıkmayı başarıyor. Fotoğraf çekimine baktığımızda ise telefonların kendine has bir tarzı olduğunu görüyoruz. Her ikisi de oldukça başarılı fotoğraflar çekerken Galaxy Note 8 ön kamerasıyla daha geniş bir açıdan çekim yapıyor. Bu sayede arka plandaki detaylar net bir şekilde görülebiliyor. Düşük ışıkta Galaxy Note 8, flaşlı çekimde ise iPhone 8 Plus hayal kırıklığı yaratmayacak bir performans sergiliyor. Dış çekimlerde ise iPhone 8 Plus gökyüzünü mavileştirme eğilimi gösteriyor. Galaxy Note 8 ise daha doğal bir sonuç veriyor.

iPhone 8 Plus ve Samsung Galaxy Note 8’in kameralarının pek çok farklı koşulda karşılaştırıldığı videoyu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.