reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8 Plus ve Samsung Galaxy Note 8 düşürme testinde karşı karşıya [Video]

Apple’ın yeni akıllı telefon modelleri iPhone 8 ve iPhone 8 Plus kısa bir süre önce satışa sunuldu. Bu gelişmenin ardından internet iPhone 8 videolarıyla dolup taşıyor. Hazırlanan son video ise iPhone 8 Plus ve Samsung Galaxy Note 8‘i düşürme testinde karşı karşıya getiriyor.

Dört aşamadan oluşan test beton zeminle başlıyor. Her iki telefon da arka yüzeyleri denk gelecek şekilde betona düşürülüyor. Fakat her iki telefonun da arka yüzeyindeki cam paramparça oluyor. En azından bu hasar telefonların çalışmasına engel olmuyor.

İkinci aşamada telefonlar bu sefer kenarları çarpacak şekilde yere bırakılıyor. Bu darbe telefonların ekranına hiçbir şekilde etki etmezken, kenarlarda ezikler oluşmasına neden oluyor. Bu noktada iPhone 8 Plus kavisli kenarların faydasını görüyor ve zararı minimuma indiriyor. Bu düşüş her iki telefonunda ön ekranlarının kırılmasına neden oluyor. iPhone 8 Plus’ın ekranında ciddi bir hasar görülürken, Galaxy Note 8’deki hasar ekranın köşeleriyle sınırlı kalıyor. Bu da Note 8’in kavisli ekran tercihinin sonucu oluyor.

Üçüncü aşamada iPhone 8 Plus ve Samsung Galaxy Note 8 yüz üstü beton zemine bırakılıyor. Bu darbe her iki telefonun ekranının da parçalanmasına neden oluyor. iPhone 8 Plus’ın ekranı ciddi zarar görürken, Galaxy Note 8’deki hasar ekranın kenarlarıyla sınırlı kalıyor. Hasarın azlığı Note 8’de tercih edilen kavisli ekrandan kaynaklanıyor.

Bonus aşamada ise her iki telefon çelik zemine bırakılıyor. Bu darbe birçok cihazın çalışmayacak hale gelmesine neden oluyor. Fakat Samsung Galaxy Note 8 on kez düşmesine rağmen çalışmayı sürdürüyor. Tek problem kameranın kullanılamaması oluyor. iPhone 8 Plus ise sekizinci düşüşünün ardından pes ediyor. Cihaz öyle zarar görüyor ki, arka yüzeyincen büyük bir cam parçası düşüyor. Tüm bu aşamaların ardından Galaxy Note 8 dayanıklılığıyla öne çıkmayı başarıyor.

iPhone 8 Plus ve Samsung Galaxy Note 8’in karşı karşıya geldiği düşürme testini haberimizin girişindeki videoda bulabilirsiniz. Konuşması atlamak için videoya 1 dakika 30 saniye çizgisinden başlayabilirsiniz.