reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone X
iPhone X

iPhone X ve iPhone 8 Plus düşürme testinde karşı karşıya [Video]

iPhone X’in yurt dışında satışa sunulmasıyla telefonla ilgili haberlerin sayısı da artmaya başladı. Son günlerde karşımıza çıkan haberlerde telefonun üst segment telefonlarla olan karşılaştırma videolarına şahit oluyoruz. Önümüzdeki ay Türkiye’de de satışa sunulmasını beklediğimiz iPhone X ve iPhone 8 Plus düşürme testinde karşı karşıya geldi.

Beş aşamadan oluşan test beton zeminle başlıyor. Her iki telefon da ön yüzeyleri denk gelecek şekilde betona düşürülüyor. Her iki telefonun cam ekranında da çatlak oluşuyor. iPhone 8 Plus’ın üst ve alt kısmında, OLED ekranlı iPhone’da ise sadece üst kısmında çatlak oluştuğunu söyleyelim. Yüksek mesafeden betona atılan telefonların her ikisinde de çatlak meydana geliyor. Apple tarafından şimdiye kadar kullanılan en dayanıklı cama sahip telefon olarak lanse edilen telefonun düşmelere karşı dayanıksız olduğu görülüyor.

“Şimdiye kadar üretilen iPhone’lar içerisinde en dayanıksız iPhone modeli: iPhone X”

Bir başka internet sayfası SquareTrade de çerçevesiz ekranlı iPhone modelini dayanıklılık testine tabi tuttu. SquareTrade’in açıklamasına göre yeni iPhone modeli, şimdiye kadar üretilen iPhone’lar içerisinde en dayanıksız iPhone modeli. iPhone X’teki ön ve arka camının kolayca kırıldığını belirten SquareTrade, telefonun hem çok yüksek bir fiyata satıldığını hem de parçalarının oldukça maliyetli olduğunu belirtiyor. Kırılabilirlik notuna 90 puan veren SquareTrade, iPhone X’i satın alan kullanıcıları dikkatli kullanmaları konusunda uyarıyor. iPhone X’in dayanıklılık videolarını haberin devamından izleyebilirsiniz.

VİDEO