reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

Samsung Galaxy Note 9 ve iPhone X dayanıklılık testinde karşı karşıya [Video]

Samsung’un amiral gemisi Galaxy Note 9 kısa bir süre önce lanse edilmişti. Kısa bir süre önce LOG ekibi olarak detaylı olarak mercek altına aldığımız telefon ile iPhone X, dayanıklılık testinde karşı karşıya geldi.

Farklı aşamalardan oluşan test beton zeminle başlıyor. Her iki telefon da ön yüzeyleri denk gelecek şekilde betona düşürülüyor. Her iki telefonun cam ekranında herhangi bir çatlak oluşmuyor. Arka taraflarına bakıldığında ise Galaxy Note 9’da çatlak oluşurken, iPhone X’da herhangi bir çatlak görülmüyor. Ön yüzeyleri denk gelecek şekilde betona düştüğünde iPhone X’un ekranın çok az çatlak görülürken Galaxy Note 9’un ekranının çatladığını görüyoruz. Genel dayanıklılık puanı ele alındığında paslanmaz çelik gövdeye sahip iPhone X’un Galaxy Note 9’dan daha dayanıklı olduğu ortaya çıkıyor.

Face ID teknolojisiyle fark yaratan akıllı telefon: iPhone X

iPhone’un 10. yıl dönümünü iPhone X modeliyle kutlayan Apple, her iPhone modelinde olduğu gibi yine dikkat çekici bir ürüne imza atıyor. Telefona bakıldığında göze çarpan en önemli detay çerçevesiz ekranı ve ana ekran tuşunun kaldırılmış olması. Tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşu yeni modelle elvada diyor.

Touch ID’nin yerine Face ID isimli yüz tanıma sisteminin tercih edildiği telefon, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor.

Video