reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X ve Samsung Galaxy Note 8 kamera testinde karşı karşıya [Video]

iPhone X’in uzun bir bekleyişin ardından satışa çıkmasıyla karşılaştırma videolarının sayısı her geçen gün artıyor. Hazırlanan videoda iPhone X ve Samsung Galaxy Note 8’in kameraları karşı karşıya geliyor. Bu sayede her iki telefonun kamerasının da öne çıktığı anlar olduğunu anlıyoruz.

SuperSaf TV tarafından hazırlanan videoda her iki modelin ön ve arka kameralarının farklı koşullarda kullanılmasına şahit oluyoruz. Video boyunca çekimler neredeyse aynı açıdan gerçekleştiriliyor. Böylece her iki cihaz olabildiğince aynı koşullarda değerlendiriliyor.

Hangi kamera daha başarılı?

Yapılan video çekimlerinde dikkat çeken detaylardan biri Samsung Galaxy Note 8’in ses kalitesinin daha yüksek olması. Bunun yanında Note 8’in ön kamerada, iPhone X’in ise arka kamerada görüntü sabitlemesi daha başarılı. Fotoğraflara geldiğimizde ise önceki testlerle benzer bir sonuçla karşılaşıyoruz. Her iki telefonun ön kamerası da başarılı fotoğraflar çekiyor. iPhone X arka planı düzleştirirken, Note 8 fondaki detayları da yakalamayı başarıyor. Daha önceki iPhone modellerinde gördüğümüz gibi yoğun ışık altında çekilen fotoğraflarda parlama söz konusu oluyor. Fakat iPhone’daki portre modu Note 8’deki bulanıklık efektinden daha başarılı çalışıyor. Düşük ışık ve yakın çekimse Samsung Galaxy Note 8 farkını ortaya koyuyor.

Özetle kullanıcıların yapacağı tercih kamera noktasındaki ihtiyaçlarına göre şekilleniyor. Samsung Galaxy Note 8 ve iPhone X’in kameralarını karşılaştıran videoyu hemen aşağıda bulabilirsiniz.

VİDEO