reklamı kapat

POPÜLER

GoPro Hero 6 Black ve iPhone 8 Plus

GoPro Hero 6 ve iPhone 8 Plus: Gün ışığında çekim

GoPro Hero 6 ve iPhone 8 Plus: Yakın çekim

GoPro Hero 6 ve iPhone 8 Plus: Düşük ışıkta çekim

GoPro Hero 6 ve iPhone 8 Plus: Gün ışığında fotoğraf çekimi

GoPro Hero 6 Black ve iPhone 8 Plus karşı karşıya [Video]

19 Ekim 2017

Şimdiye kadar benzer özelliklere sahip pek çok akıllı telefonun birbiriyle karşılaştırılmasına şahit olduk. Bu sefer ise geçtiğimiz ay tanıtılan GoPro Hero 6 Black ve yakın zamanda satışa çıkan iPhone 8 Plus‘ın kameraları birbirine karşı mücadele veriyor.

Öncelikle EverythingApplePro kanalının yaptığı karşılaştırmanın temelinden biraz bahsetmek gerekiyor. Her ne kadar Hero 6 Black bir aksiyon kamerası olsa da cihazın teknik özellikleri iPhone 8 Plus’ın kamerasına fazlasıyla benziyor. Her iki cihaz da saniyede 60 kare 4K video kaydı gerçekleştirebiliyor. Kameraların özellikleri bu denli benzeyince de karşılaştırma kaçınılmaz oluyor.

GoPro Hero 6 Black ve iPhone 8 Plus ile benzer koşullarda çekim denemesi

Teknik açıdan benzerlik gösteren iki cihaz ile tamamen aynı koşullarda çekim yapmak için kullanılıyor. Güneşli bir günde ormanda gerçekleştirilen çekimde ilk dikkat çeken iki cihaz arasındaki renk farkı oluyor. GoPro Hero 6 Black daha canlı renklere sahipken, iPhone ise ses kaybında çok daha başarılı görünüyor. GoPro’nun ufak ekranı hareketli çekimler sırasında hıza yetişemiyor ve takılıyor. Ekranının başarılı olduğunu bildiğimiz iPhone 8 Plus ise bu noktada sorun yaşamıyor. Yoğun ışıklı ortamda Hero 6 Black net bir görüntü elde edemezken, iPhone 8 Plus bu noktada öne çıkıyor. Aynı zamanda yakın çekimlerde de farkını ortaya koyuyor. Düşük ışıkta ise her iki cihaz da başarılı bir performans sergiliyor.

Karşılaştırma videosu

YORUMLAR