reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X

Büyük ekranlı iPhone X mi geliyor?

Apple şu sıralar iPhone X‘i kullanıcılara hızlı şekilde yetiştirebilmek için uğraşıyor. Ancak bu tahmin edebileceğiniz üzere gelecek modellerin dedikodularını durdurmuyor.

Apple sızıntıları konusunda en sağlam kaynaklardan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, şirketin 2018’de iki adet OLED ekranlı iPhone satacağını belirtiyor. Bunlardan birisinin normal iPhone X olacağı söylenirken, diğer modelin ise büyük ekranlı iPhone X Plus olabileceği belirtiliyor. Kuo bunlara ek olarak şirketin 2018’de tanıtacağı tüm iPhone’lardan Touch ID’yi kaldıracağını da söylüyor. Bunun yerine TrueDepth temelli Face ID‘ye geçileceği üzerinde duran analist, iPad tarafında da bu değişimin yaşanacağına inanıyor. TrueDepth kamera sisteminin 2018’de daha güçlü hale geleceği de tahminler arasında. Ming-Chi Kuo, bu sistemin arka kameraya entegre edilmeyeceğini düşünüyor. Bu tahmin sistemin karmaşıklığı düşünüldüğü zaman oldukça mantıklı duruyor.

Apple daha çok “iyileştirme” peşinde

Teknoloji devi 2018’de tanıtacağı iPhone’ların kasasında da değişikliğe gidiyor. Yeni bir paslanmaz çelik kasa tasarımı kullanacağı söylenen şirket, bu sayede telefonların veri aktarım kalitesini artırmayı hedefliyor. İki OLED ekranlı iPhone X ile “iki amiral gemili” döneme geri dönecek gibi duran şirket, buna rağmen LCD ekranlı iPhone satışına devam edecek.