reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X DisplayMate

DisplayMate, iPhone X’in ekranına övgüler yağdırdı

Ekran konusunda derinlemesine incelemeler gerçekleştiren DisplayMate, en son detaylı analizi iPhone X‘de kullanılan OLED ekran için yaptı.

iPhone X‘de kullanılan Samsung üretimi OLED ekrana Super Retina HD adı veriliyor. 5,8 inç boyutundaki bu ekran 2436×1125 piksel çözünürlük ve 625 cd/m2 parlaklık verirken, DisplayMate‘e göre çok yüksek performans sunuyor. Telefonda kullanılan ekranı “En Yenilikçi ve Yüksek Performanslı” akıllı telefon ekranı olarak nitelendiren site, bu noktada harika bir iş ortaya koyan Samsung‘u da tebrik ediyor. Siteye göre yeni nesil iPhone aşağıdaki kategorilerde yeni rekorların sahibi konumunda bulunuyor;

● En yüksek renk doğruluğu.

● OLED ekranlı akıllı telefonlar için en yüksek “tam ekran” parlaklığı.

● Ortam ışığında en yüksek “tam ekran” kontrast derecesi.

● En yüksek kontrast oranı.

● En düşük ekran yansıma oranına ve en küçük parlaklık değişimine sahip ekran.

DisplayMate, iPhone X’in ekranını çok iyi buldu

Galaxy Note 8‘e dünyanın en iyi ekranlı akıllı telefonu unvanını veren site, buna rağmen yeni iPhone‘dan da oldukça etkilemiş görünüyor. Yani genel olarak oldukça başarılı bulunan ekran, bu noktada Apple’ın değil Samsung’un geldiği son noktayı gösteriyor.  Telefonu için bugün bir açıklama yapan Apple ise kullanıcıları yaşanabilecek ekran yanması konusunda uyarıyor.