reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 Apple iPhone X

Samsung Galaxy S9 satın alacakları memnun edecek başarı

Samsung‘un yeni akıllı telefonlarından Galaxy S9, şirketin şimdiye kadar yaptığı en iyi telefon konumunda. Bu konuda önemli testlere tutulan telefon, en çok dikkat çeken donanımıyla Apple iPhone X‘i geride bırakmayı başardı.

Akıllı telefonların ekranlarını inanılmaz detaylı testlere sokan DisplayMate, bu sefer Samsung Galaxy S9’u konuk etti. Yapılan inceleme sonucunda telefonda kullanılan 5,8 inç 2960×1440 piksel Super AMOLED (570 ppi) ekran, marketin en iyisi unvanını üzerine aldı. Bu noktada iPhone X‘dan daha iyi bir ekrana sahip olduğu belirtilen telefon, birçok kalemde rekor kırmayı da başardı. Genel olarak en iyisi sayılan “A+” puanını alan telefon, kendisini bu konuda kanıtlamış oldu. Akıllı telefon sektöründeki en iyi ekran şimdiye kadar iPhone X’in elinde bulunuyordu. İlk çıktığında yeni nesil iPhone’u inceleyen DisplayMate, o zaman hatırlarsınız Samsung’u oldukça öven açıklamalar yapmıştı. Bu açıklamalar yeni telefon ekranında da tekrarlandı. Biliyorsunuz iPhone X içerisinde de Samsung üretimi bir OLED ekran yer alıyor. Ancak şirket en iyisini kendisine saklamış görünüyor ve bu da oldukça mantıklı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S9 oldukça güçlü bir cihaz

Satıldığı bölgeye göre Snapdragon 845 ve Exynos 9810 ile gelen telefon, tasarımsal olarak Galaxy S8 ile hemen hemen aynı çizgileri taşıyor. Merakla beklenen akıllı telefon, ülkemizde 4.599 TL başlangıç fiyatına sahip.