reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft

Tahtaya çizerek bilgisayar kullanmayı anlatan öğretmene Microsoft jesti

Gana’da tahtaya çizerek Word programının nasıl kullanılacağını anlatan Richard Appiah Akoto kısa sürede viral olmayı başarmıştı. Eğitimin engel ve sınır tanımadığını ortaya koyan bu öğretmene Microsoft‘tan destek geldi.

Bilmeyenler için kısaca bahsetmek gerekirse Richard Appiah Akoto, Gana‘da öğretmenlik yapıyor. Onun görev yaptığı okulda öğrencilerin mezun olabilmek için Bilgisayar Teknolojileri dersini geçmeleri gerekiyor. Buraya kadar her şey normal ancak Kumasi şehrindeki bu okulda 2011’den bu yana bilgisayar bulunmuyor. Dolayısıyla dersi hakkını vererek anlatmak neredeyse imkansız bir hal alıyor. Elbette bu engel Akoto’yu durdurmamış. Azimli öğretmen Microsoft Word programında olması gereken tüm detayları tebeşirle tahtaya çiziyor ve tüm araçların ne işe yaradığını detaylı bir şekilde anlatıyor. Bu sayede öğrenciler bilgisayar üzerinde olmasa bile programı nasıl kullanacaklarını öğrenme fırsatı yakalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft harekete geçti

Bu üzücü durum Richard Appiah Akoto‘nun Facebook hesabı üzerinden paylaştığı fotoğrafla ortaya çıkmıştı. Kara tahtaya çizilmiş Microsoft Word dersi internetin en çok paylaşılan görsellerinden birine dönüşmüştü. Microsoft da bu gelişmeye sessiz kalmadı. Teknoloji devi ekipmanlarını göndermek üzere söz verdi. Azimli öğretmen bundan sonra öğrencilerine gerçek anlamda bilgisayar kullanmayı öğretenilecek. Böylece internetin gücü bir kez daha kanıtlanmış oldu.