reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Xs Max

iPhone XS Max “en iyi ekrana sahip akıllı telefon”

DisplayMate kısa bir süre önceki araştırmasında Galaxy Note 9’un ekranı piyasadaki en iyi ekrana sahip akıllı telefon ekranı seçilmişti. Şirket, ekranın en yenilikçi ve yüksek performanslı akıllı telefon ekranı olduğunu belirtmişti.

Konuda birçok rekoru kırdığı belirtilen telefonun Samsung’un şimdiye kadar yaptığı en iyi akıllı telefon ekranı olduğu dile getirilmişti. DisplayMate, Galaxy Note 9’un ardından şimdi de kısa bir süre önce yurt dışında piyasaya sürülen iPhone XS Max’in ekranını test etti. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre iPhone XS Max, en iyi ekrana sahip akıllı telefon. Galaxy Note 9’un ekranı performansını geride bırakan OLED ekranın büyük bir başarıya attığı belirtiliyor.

DisplayMate, 660 nitlik parlaklık sayesinde (iPhone X’da 634 nit) iPhone XS Max’in daha iyi görülebilirlik sunduğunu belirtiyor. Telefonun ayrıca daha iyi renk doğruluğu sunduğu da ifade ediliyor.

DisplayMate, iPhone XS Max’in ekran yansıtma oranını, bir akıllı telefon için şimdiye kadar ölçülen en düşük değere yakın olarak yüzde 4,7 olarak ölçtü. iPhone XS Max’in yüksek ortam ışığında en iyi kontrast derecelerinden birine sahip olduğu ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XS Max’in OLED ekranı tüm övgüleri hak ediyor

DisplayMate, iPhone XS Max’in ekranına geniş bir genel bakış sunarak “çok etkileyici bir üst seviye akıllı telefon ekranı” olduğu sonucuna varıyor.

Video