reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone X
iPhone X

iPhone X ve Samsung Galaxy Note 8, LTE hız testinde karşı karşıya [Video]

Bu cuma günü Türkiye’de satışa sunulacak iPhone X, LTE testinde Samsung Galaxy Note 8 ile karşı karşıya geldi. Apple, bazı modellerde Qualcomm’un MDM9655 Snapdragon X16 LTE, bazı modellerde ise Intel’in XMM7480 modemine yer veriyor. Qualcomm imzalı modemin Intel’in modemine kıyasla çok daha hızlı olduğunu belirtmekte yarar var. Paylaşılan videoda görüldüğü üzere iPhone X ve Samsung Galaxy Note 8 arasındaki LTE hızları karşı karşıya geliyor. Videodan Galaxy Note 8’teki LTE hızının iPhone X’daki LTE hızından çok daha hızlı olduğu görülüyor. Intel modemli iPhone X’in gigabit indirme hızına destek vermediği için Galaxy Note 8’in performans açısından gerisinde kalıyor.

Advertisement

Yapılan ilk testte iPhone X’un indirme hızı 29.73, yükleme hızı 43.84 iken, Galaxy Note 8’de bu rakamlar sırasıyla 101.44 Mbps ve 42.38 Mbps. Bir başka testte Samsung Galaxy Note 8’in indirme hızı 360.63 Mbps, yükleme hızı 44.16 Mbps iken, iPhone X’da bu rakam sırasıyla 70.53 Mbps ve 44.34 Mbps. Paylaşılan rakamlara bakılırsa Samsung Galaxy Note 8, LTE performansı konusunda iPhone X’a bariz bir şekilde üstünlük sağlıyor.

Samsung Galaxy Note 8’teki LTE performansıyla sınırları zorluyor

Eğer e-postalarınızı kontrol ediyor veya internet sayfalarında gezinti yapıyorsanız bu farkın hissedilmeyeceğini belirtelim. Ancak yüksek boyutta dosyalar indiriyor veya yüksek çözünürlüklü filmler izliyorsanız bu farkın hissedileceğini söyleyelim. iPhone X hakkındaki tüm detaylara buraya, Samsung Galaxy Note 8 hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

VİDEO

https://youtu.be/P7FlWve-lZM