reklamı kapat

POPÜLER

iPhone_Xs_Max

iPhone Xs Max, Samsung Galaxy S10 ve OnePlus 7 Pro hız testinde karşı karşıya

PCMag isimli internet sayfası Cellular Insights ile bir araya geldi ve iPhone Xs Max modelinin sinyal gücünü Galaxy S10 ve OnePlus 7 Pro ile karşı karşıya getirdi. iPhone Xs Max’te Intel’in XMM7560 modemi yer alırken, Galaxy S10 ve OnePlus 7 Pro’da Qualcomm’un X24 modemi kullanılıyor.

Teorik olarak Qaulcomm modem Intel modeme kıyasla daha iyi performans sergiliyor. iPhone Xs Max’taki Intel XMM7560 modem, 5 taşıyıcıya destek veriyor. Telefon 1 Gb / sn maksimum teorik veri aktarım hızı sağlıyor. Galaxy S10’daki Qualcomm X24 modem ise 2GB / sn’lik teorik hız sunuyor. S10’da toplamda 7 taşıyıcı mevcut. OnePlus 7 Pro ise 1.2 Gb/sn maksimum teorik hıza ulaşabiliyor. OnePlus 7 Pro, iPhone Xs Max gibi 5 taşıyıcıya sahip.  Yapılan düşük LTE sinyal testinde iPhone Xs Max en düşük LTE hızını sundu. Qualcomm modeme sahip modeller ise düşük LTE sinyal tesinde çok daha hızlı performans sergiledi.  2020 yılından itibaren Apple artık Intel modemlerini kullanmayacak ve bunun yerine Qualcomm’un 5G modemini tercih edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone Xs Max modelinin ardından Apple ve Qualcomm’dan önemli iş birliği

Bilindiği üzere Apple ve Qualcomm kısa bir süre önce anlaşmaya varmıştı. 1 Nisan 2019’dan itibaren geçerli olmak üzere iki yıl uzatma opsiyonlu altı yıllık bir lisans anlaşması yapılmıştı. 2020’de satışa çıkacağı tahmin edilen 5G iPhone modellerine Qualcomm’dan gelen 5G modemler güç vereceğini söylemek mümkün. Söylendiği kadarıyla Apple, Qualcomm’a geçmiş lisans paraları için 4.5 milyar dolar civarında bir ödeme yapmıştı.

İlginizi çekebilir

Yeni iPhone XR’ın konsept videosu