reklamı kapat

POPÜLER

En hızlı internet sunan telefon markası Samsung

Araştırmada Türkiye de var; işte en hızlı internet sunan telefon markası

Akıllı telefonlar hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Bizi herkese / her şeye bağlayan bu dünyada en hızlı internet sunan telefon markası hangisi dersiniz?

Aralarında Türkiye’nin de olduğu 40 farklı ülkede OpenSignal tarafından yapılan araştırmaya göre en yüksek 4G LTE indirme hızını “Samsung telefonlar” sunuyor. Bazı ülkelerde karşılaştırılan Apple ve Huawei telefonlara oranla 8.2 Mbps, bazı ülkelerde ise tam 14 Mbps daha yüksek indirme hızına ulaşan Samsung telefonlar, bu açıdan dikkat çekmeyi başarıyor. Marka bazlı genel mobil internet hızlarına da bakan OpenSignal, Kanada ve Singapur’da Samsung kullanıcılarının 60 Mbps indirme hızlarına çıktığını belirtiyor. Bu gerçekten çok iyi görünürken, yapılan listenin en sonunda Türkiye Polonya’nın önünde 23 Mbps seviyelerinde geziyor. Ancak bu rakam olması gerekenden çok daha düşük gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cihazlarında en hızlı internet sunan telefon markası Samsung, Galaxy Note 10 ailesiyle çıtayı daha da yükseltecek

OpenSignal araştırmasında ilginç bir veri daha bulunuyor. Gösterildiği kadarıyla üst seviye cihazlar arasında lider Samsung. Ancak orta seviye cihazların indirme hızına bakıldığında liderliğin Apple’a, düşük seviye cihazların indirme hızına baktığımız zaman ise Huawei’ye geçtiği görülüyor. Biliyorsunuz herkes özellikle günümüzde amiral gemisi satın alamıyor. Bu açıdan Apple ve Huawei’nin orta seviye performansı takdir topluyor. Ancak buralarda Samsung cihazlarının da çok geri kalmadığı görülüyor.

İlginizi Çekebilir

Çok yakında tanıtılacak Samsung Galaxy Note 10+