reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Avengers Endgame sonrası değişen Spider-Man Far From Home kararı

Spider-Man Far From Home hemen Avengers Endgame sonrasında vizyona girseydi, filmin açılış sahnesi izlediğimizden çok daha farklı olabilirdi.

Hatırlarsanız Homecoming filminin finalinde May Hala, Peter Parker’ı Örücek Adam kostümüyle görüyor ve onun gizli kimliğini keşfediyordu. Hikaye burada son bulduğu için ikili arasında neler yaşandığını görme şansımız olmadı. Eğer Avengers Endgame yaşanmasaydı, Far From Home önce bu durumla yüzleşecekti. Peter Parker’ın halasını gerçekten güçlü olduğuna ikna ettiği bir sahne planlanıyordu. Bu planları filmin senaristi Chris McKenna, ComicBook‘a anlattı.

Vazgeçilen Spider-Man Far From Home sahnesi

“Far From Home’un ilk senaryosu Homecoming’in finalinden hemen sonrasında geçiyordu. May Hala Peter Parker için endişeleniyordu. Mücadele ettiği insanların ona ateş ettiklerini, bunun çok tehlikeli olduğunu söylüyordu. Peter Parker da kendisini hedef alan kurşunlardan kaçabileceğini söylüyordu. Sonra bunu halasına kanıtlamak için çatıya çıkıyordu. May Hala paintball silahıyla Peter’a ateş ediyordu ve o da tüm marifetlerini göstererek kaçıyordu. Sonrasında Peter gerçekten güçlü olduğunu söylüyor ve bunu kanıtlamak için inşaat alanındaki bir buldozeri kaldırıyordu. Avengers Endgame sonrasında Spider-Man Far From Home filminden bu sahnenin çıkartılması gerekiyordu. Zaten sonrasında Shazam’da da buna çok benzer bir sahne olduğunu fark ettik.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Far From Home için planlanan bu sahne kulağa çok keyifli gelse de, uygulamada başarılı olur muydu, emin olamıyoruz. Yine de filmin son versiyonunda May Hala’nın Örümcek Adam meselesini biraz daha sorgulamasını tercih ederdik.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı