reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man

Avengers Endgame sonrası Spider-Man sorusuna şaşırtıcı yanıt

Avengers Endgame filminin ardından Spider-Man karakteri özelinde kafamızı karıştıran bazı durumlar olmuştu. Bu cephede tam olarak neler yaşandığını yönetmenlerden Joe Russo açıkladı.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’de yaşananların ardından Avengers Infinity War‘da gerçeklikten silinen herkes geri döndü. Bunlar arasında sevilen kahramanımız Spider-Man de yer alıyordu. Her şey bittikten sonra Peter Parker‘ı okuluna dönmüş ve arkadaşı Ned’le kucaklaşırken gördük. Bu sahne Marvel hayranlarının kafasında soru işaretleri yarattı. Çünkü tüm kahramanlarımız beş senenin ardından geri döndü. Bu durumda Spider-Man Far From Home, Endgame sonrasında mı geçiyor, eğer öyleyse Peter’ın arkadaşları nasıl hala aynı yaşta gibi soruların yanıtları merak ediliyordu. Joe Russo buldukları çözümü şöyle anlattı:

“Avengers Infinity War’un finalinin ardından sağ kalanlar toz olanlardan beş yaş büyük. Spider-Man okuluna döndüğünde yakın arkadaşlarını gördü çünkü onlar da finalden sonra toz bulutuna dönüşmüştü. Elbette onun sınıfından hayatta kalıp geçen beş senede mezun olanlar da var. Gerçeklikten silinenler geçen bu beş sene boyunca bilince sahip değildi. Bu onlar için uzun bir uyku gibiydi. Aradan geçen zamanın farkında olan tek karakter Doctor Strange’di. Çünkü o olabilecek tüm gelecek ihtimallerini Avengers Infinity War’da görmüştü. Bu beş sene sonrasında yas tutan herkes artık hayatına devam etmeye hazırlanıyordu. Beklemedikleri bir anda  sevdikleri geri döndü. Bu yüzden karşımızda çok daha karmaşık bir dünya var.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gördüğünüz gibi Joe ve Anthony Russo, Spider-Man dünyasını daha az karmaşık hale getirmek adına Peter Parker’ın yakın arkadaşlarının tamamının gerçeklikten silindiği ve beş sene sonra geri döndüğü bir düzen oluşturmayı tercih etmiş. Bu sayede anlıyoruz ki Spider-Man Far From Home gerçekten Avengers Endgame sonrasında geçiyor.

İlginizi çekebilir

Spider Man Far From Home ilk fragman