reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Spider-Man Far From Home ardından gelen Avengers Endgame açıklaması

Spider-Man Far From Home filminin vizyona girmesiyle birlikte Avengers Endgame sonrası Marvel Sinematik Evreni’ni yakından görme şansı elde ettik. Bununla birlikte yaşananlara dair bazı detaylar netlik kazandı.

Bildiğiniz gibi Avengers Infinity War‘da Thanos amacına ulaşmış ve sonsuzluk taşları yardımıyla evrendeki canlıların yarısını gerçeklikten silmişti. Bunu izleyiciler olarak Thanos’un parmak şıklatması olarak adlandırmıştık. Ardından kahramanlarımızın büyük mücadelesi sonucunda kaybolan herkes beş sene sonra geri döndü. Fakat buna bir isim bulma ihtiyacı duymamıştık. Far From Home filmindeyse tüm yaşananların insanlar arasında Blip (bip sesi) olarak adlandırıldığını öğrenmiştik. Marvel stüdyolarından Kevin Feige bu isimlendirmenin arkasındaki nedenleri şu sözlerle anlattı:

Spider-Man Far From Home ardından netleşen detay

“Aslında her şey çok hızlı gelişti. Marvel stüdyoları cephesinde yaşananları bir blip (bip) olarak adlandırıyorduk. Fakat Avengers Infinity War sonrasında herkes parmak şıklatma olarak anlamaya başlamıştık. Yine de liseli gençlerin bu trajik olayı bip gibi bir şekilde isimlendirmesi fikri bize eğlenceli geldi. Sonrasında herkesin parmak şıklatmayla ortadan kaybolduğuna ve bip sesiyle birlikte geri döndüğüne karar kıldık.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Spider-Man Far From Home sonrasında Blip adlandırmasının öğrenciler tarafından tercih edilen, ciddiyetten uzak bir isim olduğunu düşünmüştük. Ancak görünen o ki bu Marvel Sinematik Evreni genelinde kabul gören bir gerçekmiş. Açıkçası bu isim biraz eğreti duruyor gibi hissediyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz?

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı