reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Spider-Man

Avengers Endgame ve Spider-Man Far From Home’u bağlayan teori

Spider-Man Far From Home ilk fragmanıyla karşımıza çıktı ve Avengers Endgame konusunda kafamızı karıştırdı. Marvel hayranlarının yeni teorisi ise bu devamlılık problemine çözüm getiriyor.

Bildiğiniz gibi Avengers Infinity War’un finalinde Thanos galip geldi ve parmağını şıklatarak evrenin yarısını yok etti. Toza dönüşen kahramanlar arasında Spider-Man de yer alıyordu. Avengers Endgame fragmanında olayların tam da bıraktığımız yerde olduğunu gördük. Fakat ondan hemen sonra vizyona girecek Spider-Man Far From Home’un fragmanı çıkınca işler karıştı. Marvel’ın başındaki Kevin Feige’nin açıklamasına bakılırsa ikinci Örümcek Adam filmi Endgame’den hemen sonra geçiyor. Peki neden filmde Infinity War’un etkisi hissedilmiyor? Marvel hayranları bu sorunun yanıtını hazırladıkları yeni teoriyle birlikte veriyor.

Bu teoriye göre Far From Home filmi gerçekten Endgame’den sonra geçiyor. Fakat dördüncü Avengers filminde kahramanlarımızın bir şekilde Thanos’un yaptıklarını geri almayı başarıyor. Yani kahramanlarımız Sonsuzluk Eldiveni’ni ele geçirip Thanos’un yarattığı gerçekliği değiştirmiş olabilir. Böylece insanların yarısı hiç gerçeklikten silinmemiş olacak. Bu doğrultuda Peter Parker okul arabasından hiç inmemiş ve Avrupa’daki seyahatine sıkıntı yaşamadan gitmiş oluyor. Onun Iron Spider kostümüne sahip olmama nedeni de bu. Çünkü kullanmasına hiç gerek kalmamış olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu teori kulağa oldukça mantıklı geliyor. Spider-Man Far From Home fragmanında Avengers Infinity War ve Endgame’in etkisinin neden hissedilmediği de bu sayede açıklığa kavuşmuş oluyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Bu teori gerçek olabilir mi?

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı