reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli otomobil deneyimini üç tekerleğe taşıyan proje : Vanderhall Edison2 [Video]

Amerika merkezli markanın en hızlı modeli olan Vanderhall Edison2, elektrikli otomobil deneyimini farklı boyutlarda yaşamak isteyenlerin dikkatini çekecek.

Sadece yedi yıllık bir üretici olmasına rağmen elektrikli otomobillerin oluşturduğu pazarla kendisine yeni bir standart açma potansiyeli olan markaların başında Vanderhall geliyor. Sizlerle ilk olarak geçtiğimiz yılın bu zamanlarında Venice isimli modelini değerlendirdiğimiz Amerika merkezli üretici furyaya dahil olarak ilk elektrikli modelini meraklılarıyla buluşturacak. Edison2 adıyla, Thomas Edison ve Henry Ford’un ortaklığına gönderme yapılan model, bu zamana kadar üretilmiş en hızlı Vanderhall otomobili olma özelliğine sahip. 1900’lü yıllarda prototip aşamasına geçemeyen Ford-Edison ortaklığının 2018 yılında farklı bir temsilciyle asfalta çıkıyor olması da işin manevi anlamda ayrı bir boyutu olarak nitelendirilebilir.

Tek seferde 320 kilometrenin üzerinde menzil

Üzerinde iki adet elektrik motoruyla birlikte gelen Vanderhall Edison2’nin 180 beygir güç ve 325 Nm tork değerlerine sahip olduğunu görüyoruz. 0’dan 100’e hızlanmasını dört saniyede tamamlayabilen aracın erişebildiği maksimum sürat değeriyse 170 km/s civarlarında. Modelin batarya kısmındaysa 30 kWh’lık lityum-iyon paket kullanılıyor. Bu bataryayla tek seferde 320 kilometrenin üzerinde yol kat edebilen Vanderhall Edison2 bunu sadece 635 kilogram olan ağırlık değerine de borçlu diyebiliriz aslında. Coil-over yapıdaki süspansiyonlarıyla da dikkat çeken modelde Brembo‘nun fren sisteminin kullanılması da atlanılmaması gereken detaylar arasında. İçerisinde ısıtmalı koltuk, çift bölgeli klima ve 600 W Bluetooth özellikli ses sistemi gibi donanımlara 40 litrelik bagaj hacmi eşlik ediyor. İlk teslimatları 2018’in ikinci çeyreğinde yapılacak olan Vanderhall Edison2 34.950 dolardan başlayan fiyatlarla ön siparişte.

VİDEO