reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X, iPhone Xs ve iPhone 11 Pro

Sonuç şaşırtıcı; iPhone X, iPhone Xs ve iPhone 11 Pro hız testinde karşı karşıya [Video]

Yayımlanan yeni bir videoda iPhone X, iPhone Xs ve iPhone 11 Pro hız testinde karşı karşıya geldi. İşte ortaya çıkan şaşırtıcı sonuç;

Yeni jenerasyonun üç farklı dönemini temsil eden iPhone X, iPhone Xs ve iPhone 11 Pro, EverythingApplePro tarafından hız testine sokuldu. Gündelik kullanıma yönelik art arda uygulama açma ve yoğun kullanım testinin ilk turunda kazanan çok az farkla da olsa A12 Bionic işlemcili iPhone Xs oldu. İkinci turda ise daha iyi performans ortaya koyan ve farkı açan iPhone Xs, 1 yıldır satışta olmanın avantajını kullanıyor. Henüz yeni satışa sunulan A13 Bionic işlemcili iPhone 11 Pro tam olarak birçok popüler uygulamada optimizasyon kazanmamış gibi duruyor. Tek tek uygulama açma testinde ise her üç telefon da benzer bir performans gösteriyor. iPhone X elbette performans konusunda geride kalıyor ancak arada dağlar kadar fark bulunmuyor. Bu arada 11 Pro’nun testler sırasında çok ısındığı da dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Bunu telefonu satın alan başka kullanıcılar da belirtiyor. Bu sorunun iOS 13.1 ile çözüleceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 Pro ailesi şarj konusunda çıtayı yükseltti

Ancak bu durum iPhone 11 için gerçekli değil. Çünkü iPhone XR’ın yerini 750 dolar yerine 699 dolar fiyat etiketiyle alan telefon, oldukça güçlü ve yetenekli olmasına rağmen yine 5W şarj cihazıyla geliyor. Apple neyseki “Pro” takılı modellerin yanında 18W şarj cihazı veriyor. Ancak biliyorsunuz günümüzde bu rakam da oldukça düşük. OPPO’dan kısa süre içerisinde kablo üstünden tam 65W hızlı şarj yapabilecek bir model geliyor. Ayrıca Xiaomi’nin 30W hızlı kablosuz şarj sunacak bir telefonu çok yakında tanıtılıyor.