reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome

Google Chrome’un son sürümüne kullanıcıları çok memnun edecek özellik

İnternet devi Google‘ın hem mobil hem de masaüstünde oldukça popüler internet tarayıcısı Chrome, bu sefer Android tarafında yeni bir özellik kazandı. Kullanıcıları sevindirecek özellik, kullanışlı bir altyapının kapılarını aralıyor.

Biliyorsunuz günümüzde birçok internet sitesi bünyesindeki bağlantılara bir sürü kod yerleştiriyor. Takip ya da referans için eklenen bu kodlar, basit bir sayfanın adresini dahi inanılmaz uzun hale getiriyor. Bu da bağlantıların sosyal medyada paylaşımını inanılmaz zorlaştırıyor, gereksiz görüntü kirliliği yaratıyor. İşte Chrome’un 64. sürümü, Android tarafında bu sorunu tarihe gömüyor. Android Police tarafından bulunduğu kadarıyla tarayıcı artık bu gereksiz uzantıları otomatik olarak ortadan kaldırabiliyor. Bu sayede sadece sayfanın açılması için gereken bağlantı adresi alınabiliyor. Bunu elle yapmak neredeyse imkansızken, tarayıcı yerleşik paylaşım menüsünden sizin yerinize hallediyor. Aşağıda görebileceğiniz üzere gerçekten büyük bir fark yaratan özellik, paylaşımları daha sade hale getiriyor. Bu da zaman zaman büyük fark yaratıyor.

Google Chrome

Google Chrome artık daha yetenekli

Bu özelliğin genel olarak çok faydalı olmasına rağmen bir olumsuz yanı da bulunuyor. Söylendiği kadarıyla bu tarz bağlantı temizleme işlemi, adrese eklenen bazı faydalı yardımcıları da ortadan kaldırabiliyor. Örneğin kişileri uzun bir makalenin belirli bölümüne yönlendiren yardımcılar da siliniyor. Ancak bu çoğu zaman gerekmediği için özellik kullanıcılardan büyük beğeni topluyor. Yeni 64. sürüm ayrıca kötü reklamları da engelliyor.

İlginizi çekebilir

YORUMLAR