reklamı kapat

POPÜLER

Gear S3

Samsung Galaxy Gear S4 hakkında dikkat çekici iddia

Samsung’un yeni akıllı saati Gear S4 hakkında yeni detaylar açığa çıktı. Apple’ın akıllı saati Apple Watch’la sıkı bir rekabetin içerisinde olan Gear S serisi yeni modeliyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Samsung’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre Gear S4, tansiyon ölçme özelliğine sahip olacak. Samsung’un en son aldığı patente bakıldığında tansiyon ölçme işleminin kalp atış hızı ölçümünde olduğu gibi olacağı söyleniyor. Bunun için Samsung’un LED ışıklarından yararlanacağı dile getiriliyor. Bu arada altını çizmekte yarar var. Samsung, tansiyon ölçümüyle ilgili patenti alsa da bu patenti Gear S4’te kullanmama ihtimali de bulunuyor. Şirketin gelecekte satışa sunacağı akıllı saatlerde bu özelliğini kullanma olasılığı da mevcut. Ağustos ayında satışa sunulmasını beklediğimiz saatin kayışında entegre bir pil bulunacağı da iddia ediliyor. Saatin kayışına pil eklenmesi durumunda Gear S4’ün çok daha uzun kullanım imkanına sahip olacağını şimdiden söylemek mümkün.

Gear S4’te parmak izi sensörü de olabilir

Gear S3’ten daha hızlı bir performans sunması beklediğimiz saatte gelişmiş güvenlik için parmak izi sensörünün de olacağı söyleniyor. Saatle ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.