reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear WearOS

Samsung’un gelecek akıllı saatleri için “oyunu değiştirecek” ilginç iddia

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı saat dünyasının en büyük isimleri arasında yer alıyor. Şirkete yönelik ortaya atılan yeni iddialar ise Gear serisinde büyük bir değişime işaret ediyor.

Samsung geliştirdiği akıllı saatlerde kendi işletim sistemi Tizen‘i kullanıyor. Bu tercihin ekosistem açısından bazı faydaları bulunuyor ancak genel olarak çoğu kişiyi memnun etmiyor. İşte bunun değişeceği söyleniyor. Kısa süre önce bir açıklama yapan en sağlam sızıntı kaynağı Evan Blass, Wear OS işletim sistemli Gear saatler gördüğünü belirtiliyor. Bunları direkt olarak bazı Samsung çalışanlarında gören Blass, biliyorsunuz emin olmadığı şeylerde paylaşım yapmıyor. Google’ın akıllı saatlere özel işletim sistemi Wear OS, gelecekte Gear (Galaxy adını taşıyabilirler) akıllı saatlerde de olacak gibi duruyor. Testlerine şimdiden başlandığı görülen işletim sistemi, kullanıcılar açısından çok iyi görünüyor. Çünkü biliyorsunuz bu platforma büyük bir uygulama desteği bulunuyor. Tizen ise bu açıdan oldukça geri planda kalıyor.

Şirket Samsung Gear S4 üzerinde çalışıyor

Şirketin üzerinde çalışmaya başladığını Gear S4, “Galileo” kod adını taşıyor. İki farklı boyutta hazırlandığı belirtilen saat, söylendiği kadarıyla LTE bağlantıya da sahip. Amerika Birleşik Devletleri’de Verizon, AT&T ve T-Mobile tarafından satılacağı söylenen ürün, gerçekten merakla bekleniyor. Mevcut en güçlü donanımlar ve yuvarlak tasarımla geleceği belirtilen saatin, derin uygu takibi gibi özelliklerinin de olacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önceki aylarda duyduğumuz kadarıyla da saat, tansiyon ölçme gibi çok önemli bir özelliğe de sahip olacak. Tansiyon ölçme işleminin nabız ölçümünde olduğu gibi çalışacağı söyleniyor ve bunun için LED ışıklarından yararlanacağı dile getiriliyor. Ek olarak saatin kayışında entegre bir pil bulunacağı da iddia ediliyor. Saatin kayışına pil eklenmesi durumunda Gear S4‘ün çok daha uzun kullanım imkanına sahip olması bekleniyor. Hepsine ek bir parmak izi sensörünün adı geçiyor.

İlgili Video

Akıllı saatler için açık kaynak kodlu işletim sistemi