reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear S4

Samsung’un yeni akıllı saati Gear S4 için üzücü açıklama

Samsung‘un yeni akıllı saati Gear S4 uzun süredir gündemde bulunuyor. İşletim sistemi konusunda fark yaratması beklenen saat, görünüşe bakılırsa yine alışıldık yapıda karşımıza çıkacak. İşte merak edilen ürün için ortaya çıkan yeni bilgiler.

Samsung biliyorsunuz akıllı saatlerinde kendi işletim sistemi Tizen‘i kullanıyor. Geçtiğimiz günlerde bu konu hakkında bir açıklama yana Evan Blass, Wear OS işletim sistemli Gear saatler gördüğünü belirtmişti. Bunları direkt olarak bazı Samsung çalışanlarında gören Blass, emin olmadığı şeylerde paylaşım yapmıyor. Ancak bugün bu paylaşımında bir güncelleme yapan Blass, bu saatin sadece özel bir konsept olduğunu belirtiyor. Bu çalışmanın Wear OS’un Gear saatlerde nasıl duracağını görmek / göstermek adına Google tarafından yapıldığı belirtiliyor. Bu detay kesin olarak Galaxy S4‘ün Wear OS ile geleceği beklentisini tarihe gömüyor. Bu da kullanıcılar için gerçekten kötü duruyor. Tizen’in bazı avantajları bulunuyor ancak özellikle uygulama konusunda çok büyük eksikler taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Gear S4’ün ortaya çıkan detayları şöyle

Gear S4, “Galileo” kod adını taşıyor. İki farklı boyutta hazırlandığı belirtilen saat, söylendiği kadarıyla LTE bağlantıyla geliyor. Mevcut en güçlü donanımlar ve yuvarlak tasarımla hazırlandığı belirtilen saatin, derin uygu takibi gibi özelliklerinin de olacağı belirtiliyor. Önceki aylarda duyduğumuz kadarıyla da saat, tansiyon ölçme gibi çok önemli bir özelliğe de sahip olacak. Tansiyon ölçme işleminin nabız ölçümünde olduğu gibi çalışacağı söyleniyor ve bunun için LED ışıklarından yararlanacağı dile getiriliyor. Ek olarak saatin kayışında entegre bir pil bulunacağı da iddia ediliyor. Saatin kayışına pil eklenmesi durumunda saatin çok daha uzun kullanım imkanına sahip olması bekleniyor. Hepsine ek bir parmak izi sensörünün adı geçiyor.

İlgili Video

Akıllı saatler için açık kaynak kodlu işletim sistemi