reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear S4
Samsung Gear S4

Samsung’un merak edilen yeni akıllı saatinden son bilgiler

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı saat dünyasında aktif olarak yer alan isimlerden. Kısa süre önce üç yaşındaki Gear S2 modeline yaptığı güncelleme ile gündeme gelen şirket, Gear S3‘ün yerini alacak yeni model üzerinde de çalışmaya başlamış durumda.

SamMobile‘ın özel haberine göre Samsung, Gear S4 akıllı saat modeli üzerinde çalışmaya başladı. Model numarası SM-R800 olan saat, söylendiği kadarıyla “Galileo” kod adını taşıyor. Yıl sonuna doğru ya da merakla beklenen Galaxy Note 9 ile tanıtılabileceği söylenen saat, özellikle sağlık ve egzersiz konusundan gelişmiş özellikler sunacak deniyor. Mevcut en güçlü donanımlar ve beğenilen yuvarlak tasarımla geleceği belirtilen saatin, derin uygu takibi gibi özelliklerinin olacağı belirtiliyor. Birden fazla tasarımla karşımıza çıkması beklenen Gear S4‘e ek olarak başka bir saatin de yenilenmesi bekleniyor. Kaynaklara göre yıl sonuna doğru Gear Sport‘un da yenisi geliyor. Ürünlerin fiyatları hakkında bilgi bulunmazken, şirketin öne çıkabilmek adına gerçekten ciddi adımlar atması gerekiyor. Apple Watch’ın karşısında başarılı olmak gerçekten zor görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Gear S4 merak ediliyor

Önceki aylarda duyduğumuz kadarıyla saat, tansiyon ölçme özelliğine de sahip olacak. Samsung’un en son aldığı patente bakıldığında tansiyon ölçme işleminin kalp atış hızı ölçümünde olduğu gibi olacağı söyleniyor. Bunun için Samsung’un LED ışıklarından yararlanacağı dile getiriliyor. Ek olarak saatin kayışında entegre bir pil bulunacağı da iddia ediliyor. Saatin kayışına pil eklenmesi durumunda Gear S4’ün çok daha uzun kullanım imkanına sahip olması bekleniyor. Hepsine ek bir parmak izi sensörünün adı geçiyor.

İlgili Video

Elmaslar ile bezeli en pahalı akıllı saat