reklamı kapat

POPÜLER

Google Android Wear Wear OS

Akıllı saat dünyasında beklenmedik Google dönüşümü

İnternet devi Google, Apple Watch haricindeki hemen hemen tüm akıllı saatleri ilgilendiren önemli bir değişikliğe imza attı. Sektörde yeni bir döneme girildi.

Google, kısa süre önce hiç beklenmedik bir adım attı ve Android Wear işletim sisteminin adını Wear OS olarak değiştirdi. Android işletim sisteminin akıllı saatlere özel versiyonu olan Android Wear, artık Wear OS olarak geçecek. Peki bu isim değişikliğinin arkasında ne var? Aslında şirketin bu adımı atması oldukça mantıklı. Çünkü Android Wear işletim sistemli akıllı saatlerin çoğu sadece Android telefonlar ile kullanılmıyor. 2017’de satılan her üç saatten bir tanesinin iPhone ile kullanıldığı belirtiliyor. Yani bu saatler için Android akıllı telefon zorunluluğu bulunmuyor. Ancak eski isim böyle bir şey varmış gibi gösteriyor. Wear OS ile bu bakış açısını değiştirecek firma, yeni ismin ayrıca vizyonlarını da daha iyi ifade ettiğini belirtiyor.

Google Android Wear Wear OS

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google’dan Android Wear gitti Wear OS geldi

Akıllı saatlere özel işletim sisteminin isim değişikliği haricinde kazandığı bir yeni özelliği ise bulunmuyor. Şu an piyasada tam 50 farklı modelin olduğunu belirten şirket, aileyi büyütüyor ancak Apple Watch kadar yüksek bir başarıdan uzakta gibi görünüyor. Telefon tarafında olduğu gibi bu tarafta da birçok konusunda eleştirilen şirket, umuyoruz yeni vizyonuyla bu sorunları tamamen ortada kaldırır.

İlgili Video

En pahalısını isteyenlere özel