reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Passat

Hibrit motor seçeneği geliyor; yeni Volkswagen Passat’tan ilk bilgiler

Resmi kaynaklar üzerinden ufak detaylar eşliğinde karşımıza çıkan yeni Volkswagen Passat, devrimsel bir değişim barındırmazken motor kısmında önemli güncellemeler alacak.

Yaklaşık iki hafta sonra 2019 Touareg‘i Çin’de tanıtmaya hazırlanan Volkswagen, resmi kaynakları üzerinden yeni modeliyle ilgili parça parça gösterim yapmaya devam ediyor. Kısa süre içerisinde çok daha büyük parçalarıyla karşımıza çıkmasını beklediğimiz yeni jenerasyonla ilgili bugün ufak bir detay daha paylaşan marka, beraberinde yeni Passat ile ilgili de ilk bilgileri karşımıza çıkarttı. Tasarım bazında çok ciddi bir değişim beklediğimiz aracını kısa süre içerisinde Avrupa pazarı için satışa hazır şekilde tanıtacağını duyuran Volkswagen, araç için “makyajlı” sıfatını kullandı. Bu da Golf’de olduğu gibi daha çok motor kısmında hissedilir değişimlerin geleceğine bir işaret.

Motorlardan beklentiler

D segmentinde Avrupa pazarının en çok tercih edilen modeli konumunda olan Passat’ın “yeni” versiyonun showroomlar çıkış için neredeyse hazır olduğu da CEO Herbert Deiss tarafından vurgulandı. Dışarıda, ışıklandırma grubu ve tampon gibi gövde bölümlerinde ufak değişimlerin yapılmasına kesin gözüyle bakılan modelin kaputunun altında ise hibrit motor seçeneğinin olacağı resmi kaynaklar tarafından doğrulandı. Bunun yanı sıra 1,5 litrelik yeni TSI motorun da gelmesi yüksek ihtimaller arasında kendisine yer buluyor. Variant versiyonuyla da satışına devam edilecek olan Passat’ın hibrit versiyonuyla Türkiye’de de ilgi görmesini bekliyoruz.