reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome
Google Chrome

Google Chrome için kullanıcılarını sevindirecek yeni özellik

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcılarından Google Chrome, yine kullanıcıları memnun edecek bir özellikle gündemde bulunuyor.

Google Chrome geliştirilmeye devam ediyor. Bazı şikayet edilen durumlara ve güçlü rakiplere rağmen pazarın liderliğini kimseye bırakmayan tarayıcı, bu sefer “Reader Mode” ile gündemde yer alıyor. Tarayıcı için geliştirilen bu “okuyucu modu”, şimdilik en son deneysel Canary sürümünde yer alıyor. Bu sürümü kullananların “chrome://flags/#enable-reader-mode” yolunu kullanarak açabildikleri mod, isminden de anlaşılabileceği üzere açılan sayfaların daha rahat okunmasına aracılık ediyor. Bu mod açıldığı zaman sayfadaki tüm gereksiz unsurlar ortadan kalkıyor. Sadece açtığınız sayfadaki “başlıklar, metin ve içerikteki fotoğraflar” görüntüleniyor, geriye kalan unsurlar (Reklamlar dahil) gizleniyor. Özellikle aşırı kalabalık haber siteleri için güzel görünen mod, rahatlıkla açılıp kapatılabiliyor.

Google Chrome
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome, bu mod ile okuma deneyimi artırıyor

Okuma modunun tam olarak ne zaman herkesin kullanımına çıkacağı bilinmiyor. Ancak kaynaklar dağıtımın yakın olduğunu düşünüyor. Bu arada bu özellik Chrome’un Android sürümünde “Simplified view / sadeleştirilmiş görüntü” adı altında uzun süredir yer alıyor. Altyapının masaüstüne de geliyor olması gerçekten sevindiriyor. Sürekli olarak sunduğu deneyim artırılan Google Chrome, mobilde de en çok kullanılan tarayıcılar arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın bulut temelli oyun servisi Stadia